Saša Flek: Máte jeho geny

 

Ježíš pokračoval lekcí o vztazích s nebezpečnými lidmi:

„Víte, že se odjakživa říká: ‚Pomsta je sladká!‘ Já vám ale říkám, abyste proti zlu nebojovali dalším zlem. Jděte na to jinak: Když se tě někdo snaží urazit, řekni mu, že mu to dneska sluší. Když tě kamarádka pomlouvá, pošli jí kytku s přáním k narozeninám, i když žádné nemá. Když tě šéf nutí pracovat přesčas, zeptej se, jestli pak nechce ještě s něčím pomoct doma. Lidé mohou být nepříjemní, protože jim v životě něco strašně chybí – a třeba právě ty jim můžeš pomoci.

Saša Flek
Saša Flek

Víte, že se říká: ‚Rodina nade vše – a o cizí se nestarej.‘ Já vám ale říkám: Všichni jste příbuzní! Nikdo na světě není cizí. Neexistuje žádné „my“ a „oni“. Když v tobě někdo vidí nepřítele, nenech se strhnout ke stejné hře. Měj ho rád jako bratra a přítele a pokud ti ubližuje, modli se za něj.

Žijte jako děti svého Otce v nebi – vždyť máte všichni jeho geny! On je štědrý ke svým hodným dětem i k těm zlobivým. Živí a opatruje všechny slušňáky i rebely. Myslíte, že jste něco extra, když máte rádi svoje kamarády? Nedělají snad totéž i mafiáni? Myslíte, že vás Bůh pochválí, že držíte partu se svými soukmenovci? Nedělají snad totéž i barbaři? Odložte své malé české myšlení a buďte velkorysí, jako je velkorysý váš Otec v nebesích.“

 

Autor: Saša Flek
Parafráze biblického textu: Matouš 5:38-48 BHČ (Bible hezky česky)
Foto: Pixabay a Tysil Lori

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář