Saša Flek: Nebeská revoluce

 

Tou dobou začal v odlehlých koutech země působit mystik Jan Potápník. Chodil krajinou a prohlašoval: „Už je to tady! Nebe sestupuje na zem! Pusťte ho do svých srdcí a zažijte opravdovou revoluci!“ Tak nabyla nového významu dávná Izaiášova báseň:

V zapadákově zní hlas:
Uvolněte místo pro Boha!
Připravte se, už jde k vám!

Tenhle Jan byl výstřední podivín. Nosil staromódní vlněný huberťák a jedl, co kde našel. Celá země byla fascinovaná tím, co hlásal, a lidé za ním cestovali z měst i venkova, ba i ze zahraničí. Jakmile se rozhodli skoncovat se starým životem a přidali se k nebeské revoluci, Jan je na znamení jejich vnitřní očisty potápěl do vody.

Když ale uviděl, že se k jeho očistnému rituálu objednává také spousta pověrčivých pánbíčkářů a náboženských pokrytců, obořil se na ně: „Vy hadi! Opravdu si myslíte, že vás nějaký obřad zbaví vašich vin? Kdybyste se přidali k nebeské revoluci, projevilo by se to ve vašem jednání! Přestaňte si namlouvat: ‚My přece patříme k církvi.‘ Něco vám řeknu: Bůh si může vybudovat církev i z úplných neznabohů! Damoklův meč už se houpe nad každým člověkem. Můžete přispívat k příchodu nebe na zem, anebo se nechat pohltit peklem.

Saša Flek
Saša Flek

Jistě, já vás oplachuji vodou na znamení vaší proměny, ale Ten, jehož příchod očekáváme, je mnohem větší revolucionář než já. Jemu nesahám ani po kotníky! On vás zaplaví Čistou Energií z nebe a ve vašich srdcích zažehne svůj plamen. Už drží v ruce koště a přichází zamést před Božím prahem. Všechno cenné shromáždí do své pokladnice, ale smetí vyhodí na smetiště!“

Parafráze evangelia: Matouš 3:1-12 BHČ (Bible hezky česky)
Autor: Saša Flek
Foto 1: Archiv autora
Foto 2: Tysil Lori

 

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář