Sebevražedný atentátník se na Květnou neděli odpálil před plnou katedrálou v Indonésii

Sebevražedný atentátník se během mše na Květnou neděli odpálil před zaplněnou římskokatolickou katedrálou na indonéském ostrově Sulawesi a zranil nejméně 20 lidí.

Video pořízené agenturou Associated Press ukazuje hořící motorku u vstupu do katedrály Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Makassaru, které je v hlavním městě provincie Jižní Sulawesi. K útoku došlo v době, kdy byla Indonésie ve vysoké pohotovosti po prosincovém zatčení radikála Arise Sumarsona.

Kněz Wilhelmus Tulak, který v době útoku sloužil mši, řekl podle portálu Premier novinářům, že jeho kongregace se právě rozcházela po ukončení bohoslužeb před začátkem Velikonočních svátků. První skupina věřících vyšla z kostela, zatímco během výbuchu přicházela další. Dodal, že ochranka zabránila vstupu do kostela dvěma podezřelým motorkářům.

SouvisejícíDuchovní v Indonésii nazval kříž „znakem ďábla.“ Muslimská organizace se od jeho slov distancovala

Mluvčí policie Argo Yuwono na tiskové konferenci v hlavním městě Jakartě uvedl, že úřady se stále pokouší identifikovat dva útočníky na motorce, kteří používali výbušniny. Poznamenal, že policie prověřuje, zda byli napojeni na místní pobočku zakázané islámské teroristické skupiny.

Indonéská protiteroristická jednotka zatím zatkla 64 podezřelých osob. Nejlidnatější muslimský stát bojuje s ozbrojenými konflikty. V posledních letech se podle Premier objevila nová hrozba útoků inspirovaná Islámským státem a připomíná poslední velkou explozi, ke které došlo v květnu 2018, kdy dvě rodiny provedly sebevražedné atentáty ve druhém největším městě Surabaja a zabily 12 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. března 2021 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář