Šéf největšího mexického evangelikálního sboru dostal 17 let za sexuální zneužívání dětí

Los Angeles – Šéf největšího evangelikálního sboru se sídlem v Mexiku byl ve středu v Los Angeles odsouzen k 16 letům a osmi měsícům vězení za sexuální zneužívání tří dívek z kongregace. Církev La Luz del Mundo (Světlo světa) má dle vlastních tvrzení pět milionů členů. O verdiktu informovala agentura Reuters.

Třiapadesátiletý Naasón Joaquín García se minulý týden přiznal k násilné orální kopulaci a oplzlému jednání s nezletilými. Výměnou za přiznání viny žalobci zrušili nejzávažnější obvinění, kterým García čelil. Za znásilnění a obchod s lidmi mu hrozil až doživotní trest. 

Garcíovu dohodu s kalifornskou prokuraturou někteří z těch, kteří samozvaného apoštola obvinili, považují za příliš mírnou. Někteří z nich se dostavili k soudu. 

Fundamentalistickou křesťanskou církev La Luz del Mundo založil Garcíův dědeček Eusebio Joaquín González v roce 1926. Vliv církve se v posledních letech rozšířil a je silný v částech Kalifornie s velkým podílem hispánského obyvatelstva, které García často navštěvoval. Členové církve o něm mluvili jako o „Apoštolovi“. V roce 2019 byl García zatčen na letišti v Los Angeles spolu se dvěma svými stoupenkyněmi, když přiletěli soukromým letadlem, doplňuje BBC. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. června 2022 Foto: screenshot YouTube – Naasón Joaquín García

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář