Série krvavých útoků si v Nigérii vyžádala smrt nejméně 40 křesťanů a únos neznámého počtu lidí 

Organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW) varuje před nárůstem násilí v Nigérii poté, co místní pastevci zabili více než 40 lidí ve třech různých oblastech na jihu státu Kaduna.

Podle organizace na ochranu lidských práv bylo 18. prosince v komunitách Malagum a Sokwong v v samosprávné oblasti Kaura zabito 36 lidí.

SOUVISEJÍCÍNigerijská vláda informovala o propuštění jedenácti žen z rukou teroristické organizace Boko Haram

Tři lidé byli údajně zabiti v Malagum při útoku, ke kterému došlo o pět dní dříve.

Ve vesnici Ungwan Bawa byla jedna osoba zabita, dvě zraněny a neznámý počet osob byl unesen, včetně manželky a dětí vedoucího Evangelikální církve vítězství pro všechny (ECWA), reverenda Jusufa Gana, který byl před jejich zraky napaden.

Dr. Khatazi Gondwe z organizace CSW uvedl, že všechny oběti jsou křesťané.

„Jedná se o křesťanské vesnice. A útoky provádí milice fulanského etnika, která se nyní spojila s Boko Haram a dalšími teroristickými hnutími. A tak jsou drakonicky efektivnější než dříve,“ cituje pracovníka organizace CSW portál Premier. 

„V současné době se v zemi objevilo několik teroristických útoků, spojených s ozbrojenými milicemi. Jen v Kaduně je jedenáct vojenských zařízení. A přesto tyto útoky pokračují a jsou stále nebezpečnější. Mohou narušit i Vánoce, protože oni vědí, že právě tehdy se křesťané budou scházet k oslavám a jsou tedy snadným cílem,“ dodal. 

Nigérie je na sedmém místě v seznamu zemí, v nichž křesťané čelí největšímu pronásledování. Seznam sestavila organizace Open Doors.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. prosince 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář