Šestnáct evropských zemí podepsalo dohodu o podpoře transgenderové politiky

Šestnáct zemí Evropské unie podepsalo prohlášení o další podpoře transgenderové agendy v Evropě.

V Madridu se 5. července sešli ministři a LGBT organizace na akci Evropské unie k podpoře LGBTQI+ práv, jejímž cílem je dále „rozvíjet strategii Evropské komise pro rovnost LGBTQI+ osob“, informuje portál Evangelical Focus.

SOUVISEJÍCÍ – (Anketa) Manželství pro všechny? 

Oficiální zastoupení ve španělské metropoli měly Francie, Německo, Švédsko, Dánsko, Finsko, Belgie, Nizozemsko, Portugalsko, Irsko, Slovinsko, Estonsko, Litva, Lucembursko, Malta a Kypr.

Tato iniciativa je jednou z prvních iniciativ španělské vlády na počátku jejího předsednictví v Radě Evropské unie. Vedla ji španělská ministryně pro rovnost Irene Monterová, předsedkyně levicové strany Podemos, koaličního partnera sociálních demokratů PSOE.

Španělsko se připravuje na parlamentní volby, které se budou konat 23. července, a to v situaci, kdy všechny průzkumy předpovídají porážku levicové vládní koalice.

Monterová, která byla ostře kritizována právními experty, lékaři a rodiči za prosazování zákona (který by umožňoval dospívajícím změnit pohlaví), byla za svou obhajobu transgenderové agendy chválena LGBTQI+ skupinami.

Podle Evangelical Focus je známo, že Monterová nebude členkou vlády, která vzejde z parlamentních voleb. I kdyby měl premiér Pedro Sánchez šanci sestavit novou vládu, nynější ministryně pro rovnost by ve funkci nepokračovala, protože její pozice není dostatečně silná na to, aby mohla aspirovat na získání křesla v parlamentu.

Možná i z tohoto důvodu naplánovala ministryně Monterová toto setkání EU k agendě LGBTQI+ ještě před volbami, pouhých pět dní po zahájení španělského předsednictví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. července 2023 Foto: Wikimedia Commons – Madrid

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář