Severokorejská vláda vytvořila propagandistické video o nebezpečném křesťanství

Nově objevené propagandistické video odhaluje, jak se severokorejská vláda snaží zastavit šíření křesťanství vykreslením věřících jako „náboženských fanatiků“ a „špiónů“ usilujících o narušení stability státu.

SouvisejícíPozorovatel OSN: Celá Severní Korea je jedno velké vězení

Video zveřejnila globální organizace Hlas mučedníků, která pomáhá pronásledovaným křesťanům. Dokument byl údajně použit k výuce agentů státní bezpečnosti, jak identifikovat lidi propagující náboženství v této komunistické zemi.

Video obsahuje příběh křesťanské evangelistky Cha Deoksun, která během velkého hladomoru, který v zemi v 90. letech odhadem způsobil smrt asi 2,5 milionu lidí, nelegálně uprchla do Číny, kde chtěla najít svého strýce. Poté, co se Deoksun dozvěděla, že její strýc zemřel, vyhledala kostel, kde poprvé uslyšela evangelium.

„Kostel Seotap vedou falešní pastoři tajné služby pracující pro loutkovou vládu Jižní Koreje,“ tvrdí video. „Ukrývá nelegální narušitele, poskytuje protistátní náboženské studium a účinně je trénuje jako špiony.“

Video dále tvrdí, že Deoksun naivně uvěřila kázání o milosrdném Bohu a stala se „fanatickou věřící “, která se vrátila do Severní Koreje, aby v zemi vytvořila podzemní síť křesťanů.  

Po návratu do Severní Koreje se Cha přihlásila k porušení zákona přechodem do Číny, ale úřady byly „shovívavé“ a pustily ji, uvádí video. „Místo toho, aby byla vděčná straně, poděkovala Bohu za milosrdenství, u vádí se ve videu. Podle videa křesťanka dávala peníze chudým a potřebným a každou neděli se scházela s kolegy z podzemní církve, aby společně uctívali, modlili se, zpívali písně a studovali Bibli.

SouvisejícíAmerický pastor čelí soudnímu procesu za zasílání balonů do Severní Koreje

Díky evangelizačnímu úsilí uvěřila její rodina. Video ji popisuje jako „špiónku“, která se snažila získat další špiony a „ustanovit království Boží“. Nakonec byla Cha nahlášena úředníkům „dobrým a probuzeným občanem Severní Koreje“. Hlas mučedníků je přesvědčen, že křesťanka byla buď zastřelena nebo zemřela v pracovním táboře.  

Severní Korea je na každoročním seznamu organizace Open Doors označena jako nejhorší země, pokud jde o praktikování křesťanské víry. Organizace odhaduje, že mnoho vlastních občanů – včetně přibližně 50 000 věřících – je drženo v pracovních táborech a věznicích.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Kim Čong – un

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář