„Situace je velmi smutná. Uvidíme se v nebi,“ vzkázala neteři zavražděná misionářka z Mosambiku

Maria De Coppiová byla v úterý zavražděna islamistickými teroristy v Mosambiku, kde působila jako misionářka téměř 60 let.

Útok, při kterém byla 83letá sestra Maria de Coppi zastřelena, se odehrál v noci 6. září v Chipene.

Catholic News Agency informuje, že při útoku na misii, který trval pět hodin, teroristé vyplenili a zapálili kostel, školu, zdravotnické středisko, domy, knihovnu a vozidla.

„Všechno zničili,“ řekl biskup Alberto Vera z Nacaly papežské charitě Aid to the Church in Need.

SOUVISEJÍCÍExtrémisté zaútočili a zničili v Mosambiku celé kongregace. Tisíce lidí opustily své domovy 

„Útočníci rozbili svatostánek a poničili část sakristie, hledali, co našli – pravděpodobně peníze,“ dodal.

Mosambický prezident Filipe Nyusi uvedl, že „6. září bylo v důsledku teroristických útoků v okresech Erati a Memba v provincii Nampula sťato šest občanů, tři byli uneseni, šest teroristů bylo zajato a desítky domů zapáleny.“ 

V misii byli dva italští misionářští kněží, otcové Lorenzo Barro a Loris Vignadel, a nejméně tři zahraniční řeholní sestry: dvě Italky a jedna Španělka. Všichni kromě sestry Marie útok přežili.

Z internátní školy misie bylo podle organizace Aid to the Church in Need evakuováno všech 35 studentů a většina ze 45 studentek.

Podle listu Corriere del Veneto zanechala sestra Maria krátce před svou smrtí hlasovou zprávu své neteři Gabriele Bottaniové. 

Ve zprávě řeholní sestra neteři vysvětlila, že se situace zkomplikovala, protože „skupina, které říkají aš-Šabáb, je velmi blízko“.

„V pátek zaútočili na místo v naší farnosti a zdá se, že včera sem vstoupila skupina, která je velmi blízko. Zdá se, že jsou ozbrojení, už unesli lidi, zabíjeli lidi. Kdekoliv projdou, provádějí masakry,“ vysvětlila sestra Maria.

„Situace je smutná, velmi smutná,“ pokračovala misionářka. „Všichni lidé spí venku v lese, mezi rostlinami; ti, kteří mohou, chodí do měst Alua, Mazua a center, kde jsou trochu více chráněni. Ale mnoho lidí stále spí venku, v lese. Je to smutné,“ postěžovala si.

Sestra Maria několikrát zopakovala, že je to „velmi smutná situace“ a že „všichni utíkají: sestry, kněží, všichni.“

„Střílí se tu. Uvidíme se v nebi. Hoří tady dům. Pokud se ti už neozvu, využívám příležitosti, abych se ti omluvila za své nedostatky a řekla ti, že jsem tě měla moc ráda. Pamatujte na mě v modlitbě,“ uvedla sestra Maria.

„Odpustila jsem těm, kteří mě chtějí zabít,“ dodala. „Vy udělejte totéž.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. září 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář