Sjezd (nejen) evangelické mládeže zaměří svůj program na sebepoznání

Praha – Českobratrská církev evangelická (ČCE) pořádá každoroční akci pro mladé lidi z celé republiky. Letošním tématem Sjezdu (nejen) evangelické mládeže je Cesta do středu sebe, Ústředními motivy bude tedy sebepoznání a sebepéče. Sjezd se uskuteční o víkendu od 6. do 8. října v Čáslavi. 

„Pro mladé lidi je self-care velké téma a my jim ho chceme nabídnout i v kontextu víry. Východiskem je myšlenka, že počátkem naší lásky k sobě (i navzájem) je Boží láska k nám,“ dodává k motivům celé akce Alena Podrazilová, vedoucí oddělení mládeže ČCE.

Hlavní sobotní program povede biblista Alexandr Flek, který si připravil přednášku s názvem Malá lekce angličtiny pro trochu lepší sebepéči. Novinářka Saša Uhlová pak přiveze dokument Hranice práce o nejhůře placených zaměstnancích v České republice, následovat bude diskuse. Mimo přednášky je harmonogram plný různých workshopů, sportů, duchovních programů, ale i kulturního vyžití.

SOUVISEJÍCÍNa Sjezd (nejen) evangelické mládeže se do Ostravy chystají stovky účastníků

Sjezdu (nejen) evangelické mládeže se pravidelně účastní několik set evangelíků z celé republiky, dveře jsou ale otevřené i lidem jiných vyznání a nevěřícím. Setkání připravuje Českobratrská církev evangelická od roku 1990, kdy po éře socialismu navázala na tradici prvorepublikových setkání. Pokaždé se koná na jiném místě republiky. Cílem je vést mladé lidi k samostatnosti, toleranci, rozvíjení ekumenických kontaktů, získávání kulturního rozhledu a schopnosti orientovat se v dnešní společnosti.

Autor: TZ ČCE Datum: 2. října 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář