Skauti dnes přivezou z Rakouska do Česka tzv. betlémské světlo

Brno – Skauti dnes přivezou z Rakouska do Česka takzvané betlémské světlo, které budou o týden později rozvážet vlaky do celé republiky. Světlo přiveze vlak RJ 372 Vindobona s plánovaným příjezdem ve 20:36.

Betlémské světlo letos skauti do České republiky dopraví z Lince, kde ho rakouští skauti předají delegacím z celé Evropy. Čeští junáci jej následně přivezou z Vídně do Brna vlakem railjet 372 Vindobona, konkrétně ze stanice Wien Hbf. V neděli jej pak donesou do brněnské katedrály svatého Petra a Pavla.

SOUVISEJÍCÍSkauti rozvezou po ČR betlémské světlo,v Praze ho budou odpoledne vozit tramvaje

„Kvůli situaci na Blízkém východě tentokrát neletěla delegace z Rakouska do Izraele, ale světlo v Chrámu Narození Páně v Betlémě zapálila místní dívka Pillar Jarayseh. Poté bylo dovezeno do Ammánu, odkud putovalo letecky do Rakouska. Tam ho převzal Michael Putz – letošní Dítě světla. Desetiletého studenta vybrali organizátoři, protože je nadšený skaut a dobrovolný hasič,“ popsali skauti na sociální síti X.

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Jde o světlo, které rakouští skauti přepravují před Vánoci přímo z izraelského Betléma.

O rozvoz světla po Česku se v sobotu 16. prosince postarají skautští kurýři, kteří budou cestovat vybranými rychlíky i osobními vlaky. Od nich si světlo převezmou ve stanicích místní skauti nebo dobrovolníci, kteří pak budou šířit plamínek dál. Více informací včetně termínů a míst najdou zájemci na webu www.betlemskesvetlo.cz.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. prosince 2023 Foto: Betlemskesvetlo.cz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář