Skluzavka v katedrále slavila úspěch: za deset dní přišlo 20 tisíc návštěvníků

Norwich – Skluzavka v katedrále v Norwichu, o které jsme již informovali, překonala očekávání autorů a slaví obrovský úspěch. V průběhu deseti dní ji vyzkoušelo kolem 10 tisíc lidí.

Obří spirálová skluzavka, běžně k vidění v zábavních parcích spíše než uvnitř starobylých katedrál, stoupá do výšky 15 metrů a jedna jízda stojí 2 libry.

Rev. Andy Bryant řekl, že byl inspirován k vytvoření projektu po návštěvě Sixtinské kaple, kde viděl nádherný strop. Dospěl k závěru, že strop v norwichské katedrále „je stejně krásný jako v Sixtinské kapli“.

Odhaduje se, že mezi 7. a 18. srpnem katedrálu navštívilo 20 000 lidí, přičemž asi polovina si jízdu vyzkoušela. Ačkoli „se mnozí budou chtít soustředit na pouhá čísla, kolik návštěvníků jsme byli schopni v katedrále přivítat. Co si odnáším sebou já osobně, jsou rozhovory s jednotlivými návštěvníky,“ řekl Rev. Bryant.

Věřím, že zde našli příjemné rozptýlení v obtížné době jejich života, kladli si otázky o víře a podařilo se jim získat povzbuzení ve vztahu s Bohem, „dodal. „To je to, o čem celá tato akce vždy byla; poskytnout lidem čas a prostor pro setkání s Bohem, „doplnil kněz.

Tuto neděli měl biskup Jonathan Meyrick své kázání přímo z dráhy skluzavky, informuje Evangelical Focus. Dr. Gavin Ashenden, bývalý kaplan královny, v komentářích pro Telegraf obvinil autory, že vytvořili z katedrály místo pro výsměch Bohu. “Namísto toho, aby katedrála byla mostem mezi lidmi a Boží přítomností, je nabídkou pro pobavení a odklonění lidí od víry,“ řekl.

 

V lodi katedrály v Rochesteru je na léto minigolfové hřiště


 Britská anglikánská církev přišla s velmi netradičním nápadem, jak do chrámů přilákat mladší lidi a nechala uvnitř starobylého chrámu v Rochesteru instalovat minigolfové hřiště. V lodi stavby z 11. století se tak mohou návštěvníci s holemi procházet mezi devíti jamkami a dobře se bavit, odpůrci dočasného projektu ale církev kritizují za nevkus a podbízivost. Napsala o tom britská média.

Hřiště uvnitř chrámu je otevřené zdarma do konce srpna. Církevní představitelé zároveň zdůraznili, že ve svatostánku se budou dál konat bohoslužby a že uvnitř bude vyhrazeno tiché místo pro modlitbu.

Hlavním tématem minigolfového hřiště jsou mosty, protože míčky se do jamek musejí dostat přes repliky některých známých stojících mostů. Církev to vysvětluje i jako metaforu: podle ní je třeba stavět mosty mezi lidmi. A to prý lze udělat i společnou hrou. Některé věřící ale projekt přesto nepřesvědčil a mají za to, že hřiště nemá v chrámu co dělat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. srpna 2019  Foto: Katedrála v Norwich

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář