„Skončili jsme s kulturou celebrit. Všechno je to o Ježíši,“ říká Nicky Gumbel 

Bývalý pastor londýnského sboru Holy Trinity Brompton Nicky Gumbel sdělil účastníkům konference Ekklesia 2023, že jména řečníků, kteří vystoupí na letošní konferenci pro vedoucí, nebudou předem oznámena ve snaze bojovat proti „kultuře celebrit“.

Takzvaná „kultura celebrit“ se v křesťanských kruzích často používá pro označení tendence zbožňovat některé vysoce postavené osobnosti, jako jsou pastoři a spisovatelé. 

SOUVISEJÍCÍNicky Gumbel varoval, že církve, které neevangelizují, duchovně zemřou 

Mnozí kritizují skutečnost, že se pozornost zaměřuje především na osobnost, image a výkonnost lidí, nikoli na poselství evangelia a na Ježíšovo učení.

„S kulturou celebrit jsme skončili. Jde o Ježíše,“ řekl podle portálu Premier Gumbel Andymu Frostovi, když spolu hovořili o jeho více než třicetileté službě.

Na konferenci Leadership Conference, kterou v roce 2012 zahájila organizace Alpha, se sešli známí církevní představitelé, jako například Rick Warren, arcibiskup Justin Welby, kardinál Vincent Nicholls nebo Mike Todd a další.

Na konferenci, která se koná v londýnské Royal Albert Hall, přicházejí tisíce lidí z celého světa.

V posledních několika letech bylo několik církevních představitelů obviněno z přijetí „kultury celebrit“. Například začátkem letošního roku se Tim Keller ocitl v centru kontroverze poté, co se rozhodl pod svým jménem založit centrum pro apologetiku. Keller však tento krok obhajoval.

„Jméno má pak podle mého názoru dvě funkce: Za prvé – uvnitř institucí existuje kultura a někteří si myslí, že jméno pomůže usměrnit vizi a sladit cíle. Za druhé – pomáhá také navenek s tím, že ti, kteří apologetiku neznají, si ji rychle spojí s tím, o co se snaží.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. března 2023 Foto: screenshot YouTube – Nicky Gumbel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář