Slovenská prezidentka Čaputová na audienci předala papeži obraz i cukroví

Vatikán/Bratislava – Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes na audienci ve Vatikánu předala papeži Františkovi obraz jeho jmenovce svatého Františka z Assisi od slovenské výtvarnice, vánoční ozdoby i cukroví. Během soukromého setkání v knihovně Apoštolského paláce, které trvalo 45 minut, mluvili o roli církve i Ukrajině, informovala slovenská média.

Papež a Čaputová během svého druhého setkání hovořili o bilaterálních vztazích obou zemí či o úloze církve ve společnosti. Diskutovali rovněž o válce na Ukrajině a jejích dopadech na regionální a mezinárodní úrovni, zejména o humanitární situaci, přijímání uprchlíků a sociální a ekonomické krizi, uvedl server Vatican News.

SOUVISEJÍCÍPapež František se setkal se slovenskou prezidentkou Čaputovou

„Naše dnešní setkání bylo lidsky blízké a rozhovor s ním (papežem Františkem) byl hluboký a inspirativní. Prožíváme těžké časy a lépe je zvládneme, když všichni ti, kteří to cítí stejně, budou otevřeni spolupráci a porozumění,“ napsala Čaputová na facebooku. „Jak dnes řekl Svatý otec ve svém poselství pro Slovensko – jednota je důležitější než konflikt,“ dodala a zveřejnila fotografie ze setkání.

Papež věnoval slovenské prezidentce bronzovou medaili s vyobrazením svatého Martina na koni, který se dělí s chudými o svůj plášť. Čaputová dostala také čtyři tištěné publikace.

Papež obdržel ručně vyráběné skleněné vánoční ozdoby z družstva Okrasa v Čadci a cukroví ze sociálního podniku v Bratislavě na proutěném podnose z chráněné dílny v Bardejově. František dostal také ilustrovanou knihu pro děti o papežovi a biografickou publikaci o Silvesteru Krčmérym, osobnosti slovenského katolického disentu v době komunismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. prosince 2022 Foto: Twitter – Zuzana Čaputová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář