Křesťan dnes

Smuteční obřad Ivany Trumpové proběhl v katolickém kostele 

Pohřeb bývalé manželky Donalda Trumpa se konal v katolickém kostele v New Yorku. 

Trumpová byla 14. července nalezena mrtvá ve věku 73 let poté, co spadla ze schodů svého domu na Manhattanu. Soudní lékař označil její smrt za nehodu. Před smrtí trpěla bolestmi kyčlí, uvedl deník New York Post.

SOUVISEJÍCÍ – „Způsobil to Bůh,“ Trump reaguje na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA k zrušení práva na potrat 

Catholic News Agency píše, že smuteční obřad za Trumpovou se konal ve středu v manhattanském katolickém kostele svatého Vincenta Ferrera, který se nachází nedaleko jejího domu. Farní úřad agentuře CNA potvrdil, že Trumpová byla katolička, nechtěl však komentovat, zda pravidelně navštěvovala mše. 

Američanka s českými kořeny, která se proslavila jako úspěšná podnikatelka a pomohla vybudovat Trumpovo impérium, toho o svém životě víry veřejnosti příliš neprozradila. V profilu z roku 2017, který zveřejnil časopis The New Yorker, se uvádí: „Ivana se narodila v roce 1949 v tehdejším Československu katolickým rodičům, kteří odmítli vstoupit do komunistické strany“.

Podle listu Christian Post prezident Trump v roce 2011 pro Christian Broadcasting Network uvedl, že je presbyterián, a poznamenal: „Myslím, že náboženství je úžasná věc. Myslím, že moje náboženství je nádherné náboženství.“

Ačkoli uvedl, že je presbyterián, on a jeho rodina navštěvovali nedělní bohoslužby v Marble Collegiate Church v New Yorku více než 50 let. Článek v New York Times uvádí, že prezident Trump si nebyl jistý, zda se někdy formálně přihlásil k denominaci, jejíž součástí je kostel Marble, tedy k Reformované církvi v Americe.

V roce 1977 byli manželé Trumpovi oddáni v kostele Marble Collegiate Church, což bylo první manželství Donalda Trumpa a druhé manželství Ivany Trumpové. Obřad vedl protestantský duchovní Norman Vincent Peale, autor bestselleru Síla pozitivního myšlení.

Trumpovi se během manželství narodily tři děti: Donald junior, Ivanka a Eric.

„Ivana byla (tajně) vychována jako katolička; v její osobě – a v hodnotách, které sdílí se svým bývalým manželem a o nichž hrdě tvrdí, že je vštípila svým dětem – je však možné zachytit nádech protestantské etiky,“ píše se v recenzi Ivaniných pamětí Raising Trump z roku 2017, kterou napsal časopis The Atlantic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. července 2022 Foto: screenshot YouTube – Ivana Trumpová

Exit mobile version