Španělské soudy uznaly německé pouliční kazatele za nevinné

Španělské soudy uznaly německé pouliční evangelisty za nevinné v případě chaosu, který způsobili.  Křesťané byli obviněni z nepořádku a zranění, ke kterému došlo v létě 2018 ve Valencii.

Prokurátor požadoval pro každého z mužů pracujících pro německou křesťanskou organizaci Werde Lichte čtyřletý trest odnětí svobody. Obvinění ve věku od 19 do 41 let popřeli svou vinu a uvedli, že „lidem pouze rozdávali Bible,“ informuje portál Evangelical Focus.

SouvisejícíNěmečtí křesťané způsobili při evangelizační akci chaos v metru

Jedna žena byla zraněna na noze a další vypovídal, že se stále zotavuje z psychického traumatu.  Soud však neshledal tyto okolnosti natolik závažnými, aby obvinění křesťané byli odsouzeni.

Chaos v plném metru

K incidentu došlo 4. srpna 2018 v 11 večer, kdy obvinění muži vstoupili do soupravy metra  s nákupním vozíkem plným křesťanské literatury. Jeden z obviněných měl na sobě bundu s arabskými znaky (s nápisem biblického verše) a další držel jeden metr dlouhý červený kříž. Metro bylo v té době plné mladých lidí směřujících do centra města.

 Kazatelé pomocí megafonu ohlašovali věty jako: „Máme pro vás zprávu. Toto metro je plné hříchu, drog, smilstva a alkoholu. Slovo Boží říká … “ a letáky s názvem: „Kam bys šel, kdybys právě teď zemřel?“

Poté, co několik cestujících stlačilo nouzové výstražné znamení, se metro zastavilo ve stanici Alameda, kde cestující utíkali z metra ven. Podle soudu však neexistují důkazy o tom, že způsobený chaos byl záměrem věřících z Německa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář