Spojené státy: Velká metodistická kongregace opouští denominaci

Myrtle Beach – Velká kongregace v Jižní Karolíně požádala o odchod z United Methodist Church kvůli debatě kolem homosexuality. V únoru 2019 plánuje UMC uspořádat zvláštní zasedání své generální konference, aby zjistila, zda denominace zachová svůj oficiální postoj k homosexualitě a manželství osob stejného pohlaví.

Metodistický kostel v Myrtle Beach, který má přibližně 1600 členů, zaslal žádost o odchod. Zatímco jejich odchod z UMC nebyl dokončen, shromáždění už změnilo jméno sboru na Christ United.

Reverend Jeff Dunn vysvětlil v rozhovoru s místními médii, že nechtěl, aby se jeho sbor objevil buď v táboře, který se LGBT lidem vyhýbá, nebo mezi těmi, co přijímají homosexuální životní styl jako přijatelný.

„Vždy jsme byli církví, která neodsuzuje a nedělá kompromisy. Nikdy nenecháme někoho cítit, že se u nás cítil nemilován,“ řekl Dunn. „Hluboce milujeme zejména lidi, kteří jsou přitahováni stejným pohlavím, ale současně nikdy nepovolíme něco, k čemu Bůh řekl záporné stanovisko.“

Dunn dodal, že „k tomu, abychom si udrželi svoji pozici, musí být náš sbor oddělen od tohoto boje, protože nechceme být spojeni ani s těmi, co homosexualitu odsuzují, ani s těmi, kdo to schvalují.“

 

-mn- Zdroj: The Christian Post   Foto: FACEBOOK/CHRIST UNITED – MYRTLE BEACH

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář