Srbská pravoslavná církev v Austrálii vyjádřila zklamání nad deportaci Djokoviče

Úřad srbského pravoslavného biskupa Austrálie a Nového Zélandu vydal prohlášení, v němž odsuzuje rozhodnutí Austrálie deportovat tenisovou hvězdu Novaka Djokoviče kvůli tomu, že není očkován.

Tenisová jednička prohrála v neděli soudní odvolání proti rozhodnutí o zrušení víza. Jednomyslné rozhodnutí tříčlenné komise federálního soudu zasadilo poslední ránu Djokovičovým nadějím na rekordní 21. grandslamové vítězství na Australian Open, které začalo tento týden.

Srbská pravoslavná církev Austrálie a Nového Zélandu cítila, že je „nutné vyjádřit naše hluboké zklamání nad tím, jak naše vláda postupovala v Novakově případu,“ cituje prohlášení církve portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍSrbský patriarcha vyjádřil svou podporu Novaku Djokovičovi

„Být držen v izolaci a zbaven všech komunikačních prostředků a podroben výslechu v brzkých ranních hodinách po dvaceti pěti (25) hodinách letu, to je proces, který by se považoval za nevhodný pro většinu uprchlíků. Cítíme potřebu připomenout panu Hawkeovi a australské vládě, že Novak je profesionální tenista, nikoli zločinec.“

„Chválíme Novakovu trpělivost a toleranci tváří v tvář svévolnému zacházení naší vlády, které překročilo všechny hranice.“

Vedení pravoslavné církve také vyzvalo vládu k písemné omluvě. „Modlíme se, aby náš Pán dodal sílu a odvahu Novakovi, jeho rodině a jeho týmu,“ stojí v prohlášení.

Srbská pravoslavná církev Austrálie a Nového Zélandu vyjádřila svou podporu Djokovičovi poté, co mu byla zamítnuta žádost o návštěvu pravoslavného kněze během pravoslavných Vánoc, když byl po svém příchodu zadržen.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Novak Djokovič

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář