Srbský patriarcha vyjádřil svou podporu Novaku Djokovičovi

Srbský pravoslavný vůdce, patriarcha Porfirije, sdílel na Instagramu příspěvek, ve kterém vyjádřil podporu Novakovi Djokovičovi a uvedl: „Z problémů a soužení, které prožíváte během letošních Vánoc, zůstane jen bledý stín.“

„Miliony pravoslavných Srbů se za vás modlí, stejně jako se vy modlíte za nás. Nechť nehynoucí teplo a láska betlémských jesliček zahřeje a posílí vaše srdce i duši.“

SOUVISEJÍCÍV Srbsku přibylo nejvíce nakažených od začátku pandemie, covid má i patriarcha

Britský portál Premier informuje, že srbský tenista je členem pravoslavné církve a během zápasů nosí dřevěný křížek. Djokovič byl zadržen ve středu 5. ledna, pouhé dva dny před Vánocemi, které slaví věřící podle východního církevního kalendáře. 

Austrálie má kvůli pandemii jedna z nejpřísnějších pravidel pro vstup do země, ten v současnosti povoluje jen očkovaným nebo těm, kteří již byli pozitivně testováni na koronavirus.

Djokovič byl zadržen kvůli nesrovnalostem s jeho vstupními formuláři, což mělo za následek zrušení víza. Vstup do Austrálie mu byl umožněn, přestože nebyl očkován, protože již měl koronavirus.

Tyto informace však otevřely další debatu poté, co bylo zjištěno, že se přes pozitivní test na covid setkal s novinářem – co sám Djokovič nazval „chybou v úsudku“.

Srbský tenista, který dlouhodobě zpochybňuje vakcinaci, se stal tváří odpůrců pandemických opatření. Po jeho zatčení vyšli lidé v Melbourne a Bělehradě do ulic, aby mu ukázali svou podporu.

Novinky.cz dnes přinesly informaci, že australský ministr pro imigraci Alex Hawke zrušil tenistovi Novaku Djokovičovi víza a první hráč světa by měl místo účasti na Australian Open opustit zemi. Hawke dodal, že víza zrušil z „důvodu ochrany veřejného zdraví a pořádku, protože to bylo ve veřejném zájmu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Novak Djokovič

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář