Stavba kostela a pastoračního centra v Neratovicích bude stát téměř 244 mil. Kč

Neratovice – Stavba kostela a pastoračního centra v Neratovicích na Mělnicku bude stát téměř 244 milionů korun, hotové by měly být v roce 2027. Na sociální síti X to dnes uvedlastavební firma HSF System, která objekty vybuduje. Před čtyřmi lety neratovický farář Peter Kováč odhadoval, že náklady na výstavbu kostela budou zhruba 80 milionů Kč.

Stavební společnost HSF System sídlí v Ostravě a pobočky má podle svého webu v Plzni a středočeských Říčanech. V Neratovicích vybuduje kostel Nejsvětější Trojice a pastorační centrum Kardinála Josefa Berana. „Stavba architekta Zdeňka Fránka za téměř 244 milionů Kč zahrnuje udržitelné prvky a věž vysokou 22 metrů. Dokončení je plánováno na rok 2027,“ uvedla dnes firma.

SOUVISEJÍCÍFarnost Budyně nad Ohří štědrým darem podpořila výstavbu neratovického kostela 

Na výstavbu kostela a pastoračního centra přispěje pražské arcibiskupství, část dá neratovická farnost a také dárci. Nadace pro vznik kostela a komunitního centra má zatím k dispozici víc než 171 milionů korun, vyplývá z webu farnosti.

Neratovice se staly městem v roce 1957 a kostel zde chyběl. Postupně se součástí města stalo několik obcí včetně Lobkovic, kde je kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. června 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář