Studentka teologie Kira Geissová vyhrála Miss Německo: „Miluji církev, je to můj domov“

Dvacetiletá křesťanka chce svou platformu využít ke „službě Bohu a bližním“. Její srdeční záležitostí je zakládání sborů a oslovování generace Z.

Miss Německo má novou vítězku, která je oddanou křesťankou.

Kira Geissová získala ocenění, které podle organizátorů již není jen o kráse, ale také o společenské angažovanosti a schopnosti povzbuzovat ostatní lidi.

„Myslím, že je čas nejen pečovat o zdraví naší planety, ale také se aktivně zapojit do toho, aby se lidé mohli vnitřně uzdravovat a růst,“ uvádí se podle Evangelical Focus na webových stránkách Miss Německo, kde je popsána jako „studentka teologie“.

Zakládání sborů a evangelizace

Geissová studuje na misijní škole v Unterweissachu. V rozhovoru pro německý časopis Pro Medien uvedla, že v případě vítězství v soutěži by si musela vzít roční volno, aby mohla reagovat na všechny mediální závazky spojené s titulem Miss Německo.

Její povolání k zakládání sborů a oslovování nevěřící mládeže se však podle jejích slov nezměnilo.

„Potřebujeme více mladých sborů, které jsou otevřené změně. Sbory, které se drží svých zásad, ale přesto jdou se společností. Chtěla bych být hlasem církve. Miluji ji nade vše a je to můj domov“.

Její vášní je, „sloužit Bohu a svým bližním“. Služba EastSide ve městě Magdeburg je jedním z projektů, které pomáhala založit.

Nová Miss Německo nebyla vychována v křesťanské rodině. Kampaň Weinachten im Schuhkarton (iniciativa americké evangelikální organizace Samaritan’s Purse), v rámci které církve sbírají krabice s dárky pro ohrožené děti, byla jejím prvním kontaktem s církvi.

Později, v 16 letech, konvertovala ke křesťanství, „když mě dvě dívky pozvaly do skupiny mládeže v jejich církvi“, vysvětluje. „Dnes vnímám jako poklad poznat, jaké to je nebýt křesťankou, mít možnost komunikovat s těmi, kteří nemají víru v Boha“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. března 2023 Foto: Miss Germany Awards

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář