Studie odhalila alarmující selhávání církve při strategické práci s dětmi a rodinami

Nová zpráva odhalila, že mnoho církví nemá plán nebo strategii, jak oslovit děti a rodiny.

Studie s názvem Potřebujeme nový plán pro službu dětem? ukázala, že pouze dvě procenta kostelů ve Velké Británii, Brazílii, Kanadě a USA mají jasnou strategii pro službu dětem a rodinám.

SOUVISEJÍCÍDavid Novák: Jak přežít s dospívajícími dětmi v době pandemie

Profesorka Sarah Holmesová z liverpoolské Hope University, která byla spoluautorka dokumentu, řekla pro portál Premier, že výsledky výzkumu jsou „alarmující“.

„Myslím si, že pokud ve skutečnosti nepřipravujeme strategický plán, pak se přihlásíme k naprostému minimu, čehož jsme nyní svědky. Zjišťujeme, že kongregace obecně příliš neřeší důležitost sdílení víry s další generací a dokonce často i s vedoucím týmem a příliš neinvestují do této služby.“

Zpráva, kterou napsali akademičtí pracovníci a odborníci pracující v dětské službě, ukázala, že pandemie měla vážný negativní dopad na formování víry u dětí.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Holmesová dále uvedla: „Mnoho lidí hlásí, že děti a rodiny se po pandemii nemusí nutně vracet do církve. A jak říkám, platí to ve všech zemích, se kterými jsme mluvili, jsme svědky tohoto sníženého zapojení dětí a rodin. To je samozřejmě znepokojivá zpráva pro budoucí zdraví našich kostelů.“

Holmesová upozornila, že mnohé sbory upřednostňují službu pro dospělé, což se zdá být logické v tuto chvíli, ale pak je otázka, co bude za deset či dvacet let?

Zpráva také naznačila, že církev je často považována za „poskytovatele služeb spíše než za partnera“ a chce povzbudit k lepšímu dialogu mezi rodiči a církví, aby se zajistilo pěstování víry u dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. listopadu 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář