Studie ukázala, že většina Američanů vnímá negativně křesťanské celebrity a megacírkve

Většina Američanů má sice pozitivní názor na Ježíše, ale většina z nich, včetně křesťanů, má zároveň negativní názor na křesťanskou kulturu celebrit, slavné pastory, evangelikály, megacírkve a slavné křesťanské kapely.

Podle Christian Post se jedná o jeden z mnoha faktorů, které posouvají národ směrem k postkřesťanské éře.

SOUVISEJÍCÍMladí lidé častěji než staří věří v peklo a zatracení, tvrdí britská studie

„Když jsme se Američanů zeptali, zda mají na Ježíše pozitivní, nebo negativní názor, sedm z deseti (71 %) uvedlo, že ho vnímají pozitivně. Ze všech amerických dospívajících a dospělých 63 % říká, že přijali osobní závazek vůči Ježíši Kristu, který je pro jejich život důležitý i dnes,“ uvedli výzkumníci společnosti Barna. „Ve skutečnosti je to nejčastější mezi mileniály, z nichž 70 procent tvrdí, že jejich závazek vůči Ježíši je pro ně stále důležitý.“

Na otázku, zda mají „pozitivní“ názor na některé aspekty křesťanské kultury, jako jsou například megacírkve, studie ukázala, že je schvaluje jen menšina křesťanů i nekřesťanů.

Celkově má na megacírkve pozitivní názor pouze 16 % dospívajících a dospělých v USA. Mezi křesťany to není o mnoho lepší. Pozitivně je vnímá pouze 17 % respondentů. U lidí jiného vyznání 21 % uvedlo, že mají na megasbory pozitivní názor, zatímco u lidí bez vyznání uvedlo totéž jen 9 %.

Na slavné pastory a duchovní mělo pozitivní názor jen 19 % křesťanů a lidí jiného vyznání. Celkově to uvedlo jen 17 % respondentů.

Pozitivně nejsou vnímáni ani slavní lidé nebo celebrity, kteří jsou křesťany. Celkově je schvaluje pouze 26 % respondentů průzkumu a 30 % křesťanů.

Pozitivní názor na slavné křesťanské kapely má 26 % respondentů průzkumu. Mezi křesťany vnímá tyto kapely pozitivně jen 30 %, stejně jako 29 % lidí z jiných náboženství a 12 % lidí, kteří se k žádné víře nehlásí.

Ani evangelikálové se netěší velké oblibě. Celkově má na tuto skupinu pozitivní názor pouze 26 % respondentů. Mezi křesťany se tento názor zvyšuje na 31 %, ale mezi lidmi jiného vyznání klesá na 24 %.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. května 2023 Foto: Lakewood – Joel Osteen

Tags: ,

1 Komentář

  1. Úcta k celebritám překonává úctu k Ježíši Kristu. Například nikdy o žádných Velikonocích nebylo v Křesťanu dnes tolik článků o smrti a vzkříšení Krista, jako je teď textů o panu Kellerovi. Je jen jeden Bůh. Nejedná se o křesťanskou kulturu celebrit, je to ze světa.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář