Súdánská vláda se omluvila za pronásledování křesťanů

Chartúm – Na rozdíl od svého předchůdce se nový súdánský ministr pro náboženské záležitosti během vánočních svátků zúčastnil bohoslužeb konaných perzekuovanou církví. Poté, co súdánská vláda poprvé po osmi letech vyhlásila Vánoce za státní svátek, navštívil ministr náboženských věcí Nasr al-Din Mufreh na Štědrý den modlitebny několika křesťanských společenství v Chartúmu.

Předchozí islámské vlády po mnoho let pronásledovaly církev. Na tiskové konferenci uspořádané po návštěvě několika církví v Chartúmu vyslal muslimský vůdce křesťanům přesvědčivý signál zlepšení náboženského soužití v zemi, v níž během vlády prezidenta Omara al-Bašíra trpěli za svou víru.

Podle Evangelical Focus řekl Mufreh: „Nabízím omluvu za útlak a za újmu, která vám byla způsobena fyzickým zničením vašich chrámů, krádeží vašeho majetku, nespravedlivým zatýkáním a stíháním vašich sloužících osob i konfiskací církevních budov.“

Vládní televizní stanice v Súdánu vysílala na Štědrý den vánoční bohoslužby různých církví v Chartúmu. Stav náboženské svobody se od dubna, kdy byl Bašír zbaven úřadu, zlepšil. Ministerstvo zahraničí USA dne 20. prosince oznámilo, že Súdán byl vyškrtnut ze seznamu zemí zvláštního zájmu (CPC), kde jsou vedeny státy, které na svém území vykonávají či tolerují „systematická, přetrvávající a závažná porušení“ náboženské svobody“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 6. ledna 2020  Foto: Facebook – Vánoční bohoslužba v Chartúmu

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář