Surfařka přežila útok žraloka. Dnes je vděčná Bohu za tuto zkušenost

Bůh má schopnost přeměnit bolestivé události na skvělé příležitosti; to udělal i v životě Bethany Hamiltonové, profesionální surfařky, která v říjnu roku 2003 přežila útok čtyřmetrového žraloka. Ten ji při surfování ukousl levou ruku. Hamiltnová se však odmítla vzdát sportu, který milovala a poddat se svému hendikepu. Přesně měsíc po svém zranění znovu stanula na prkně a stala se ještě lepší surfařkou.

U příležitosti výročí útoku žraloka, Hamiltonová na Instagramu  zveřejnila, že je vděčná Bohu za všechno, co učinil v jejím životě. „Dnes jsem vděčná za to, že jsem naživu. Dívám se zpět a neměnila bych ten den. Bůh může skutečně proměnit bolest v radost, můžeme vyrůst v našich těžkých časech a překonat je,“ napsala.

Reklama

Bethany a její manžel Adam na konci října také oznámili, že očekávají druhého potomka. „Adam a já jsme tak nadšení. Tobias se zdá být nadšený také, každý den dává dítěti pusinky!“ Napsala na své internetové stránce.„Jsme vděční za to, že se naše rodina může rozrůst a přidat ještě větší radost do našeho života.“

Životní příběh Bethany Hamiltonové se stal inspirací pro mnohé. Její úraz, boj s hendikepem, odhodlání a víra v Boha daly námět k natočení amerického filmu Surfařka, který byl uvedený do kin osm let po incidentu. Bethany Hamiltonová v roce 2014 vydala knihu s názvem Body and Soul , která je určená dívkám ve věku 11 až 13 let a Hamiltnová v ní sdílí své zkušenosti sportovkyně a křesťanky a ukazuje, že duchovní zdraví je stejně tak důležité jako zdraví fyzické. Její nový autobiografický film Unstoppable režírovaný Aaronem Lieberem bude mít premiéru na jaře příštího roku.

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář