Svatováclavský hudební festival v září nabídne 23 koncertů v Ostravě a okolí

Praha – Svatováclavský hudební festival v Ostravě a okolí letos nabídne řadu netradičních projektů, například balet v kostele nebo barokní operu s loutkami. Celkem mohou návštěvníci mezi 5. a 28. zářím v moravskoslezských kostelech a chrámech navštívit 23 akcí. Jubilejní 20. ročník festivalu staré a duchovní hudby dnes na tiskové konferenci v Praze představil jeho ředitel Igor Františák.

Celkem 12 koncertů se během září odehraje v Ostravě, dalších 11 na jiných místech Moravskoslezského kraje. Kromě kulturních center Opavy a Frýdku-Místku například také v Kostele svatého Mikuláše v Ludgeřovicích.

SOUVISEJÍCÍV Domažlicích začínají 69. Chodské slavnosti, očekávají se desetitisíce lidí

Festival má podle Františáka za cíl navracet duchovní hudbu do sakrálních staveb, kromě hudby duchovní ale nabídne také koncerty staré a komorní hudby. Zahájí ho Německé requiem Johannesa Brahmse, celý ročník pak bude dramaturgickou oslavou uplynulých 20 let a představí úspěšné projekty i umělce, kteří s festivalem dlouhodobě spolupracují.

Na festivalu vystoupí řada světově uznávaných interpretů, například houslista Dmitrij Sitkoveckij společně s klavíristou Janem Bartošem, barokní violoncellista Christophe Coin, housloví virtuózové Jiří Vodička a Josef Špaček nebo hornista Radek Baborák. Z hudebních těles vystoupí Accademia Ottoboni, Pavel Haas Quartet, Terra Nova Collective, Collegium 1704, Collegium Marianum, Český filharmonický sbor Brno nebo crossoverový projekt Dana Bárty s Robert Balzar Triem a brněnskou filharmonií.

S festivalem bude spojena řada doprovodných akcí, například výstava fotografií z minulých ročníků GalerieVenku, workshopy pro děti nebo prolog celého festivalu v podobě tří venkovních koncertů v centru Ostravy v sobotu 2. září.

Svatováclavský hudební festival se pořádá od roku 2004, za tu dobu se uskutečnilo více než 1200 koncertů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 29. srpna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář