Křesťan dnes

Svědci Jehovovi v Rakousku našli ve své budově výbušné zařízení

Kalsdorf – V budově náboženské společnosti svědci Jehovovi v rakouské obci Kalsdorf u Štýrského Hradce byl v pátek večer nalezen podezřelý balík. Policie následně zjistila, že jde o funkční výbušné zařízení. Informovala o tom dnes agentura APA. Podle policejního mluvčího bylo zařízení schopno způsobit velké škody.

Balík objevili členové této náboženské komunity v době bohoslužby, které se účastnilo zhruba 50 lidí. Informovali policii, která následně oblast uzavřela a povolala pyrotechniky. Ti balík zajistili a přepravili na jiné místo k prozkoumání.

SOUVISEJÍCÍ – Ruský soud poslal do vězení devět jehovistů za extremismus

Policejní mluvčí dnes ráno uvedl, že balík někdo do prostor využívaných svědky Jehovovými zjevně umístil záměrně. „Jednalo se o neobvyklé výbušné zařízení, které bylo podomácku vyrobené, ale v podstatě funkční,“ sdělil později. Nelze podle něj vyloučit souvislost se dvěma výbušnými zařízeními nalezenými loni v prostorách svědků Jehovových v rakouském Leibnitzu.

Policie případ dál vyšetřuje a přijala opatření k zajištění ochrany svědků Jehovových. Vyzvala rovněž veřejnost ke zvýšené pozornosti a neprodlenému hlášení podezřelých událostí či předmětů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 30. března 2024 Foto: Wikimedia Commons –

Exit mobile version