Světový den modliteb za pronásledovanou církev s motem „slyšme jejich volání“

Washington – Až 100 000 kongregací a miliony křesťanů po celém světě se účastní dne, kdy se modlí za pronásledovanou církev. Mezinárodní den modliteb za pronásledovanou církev je každoroční událost, kterou poprvé vyhlásila před více než 20 lety Světová evangelikální aliance (WEA) a další křesťanské organizace pro lidská práva.

Godfrey Yogarajah, výkonný ředitel Komise pro náboženskou svobodu WEA, řekl pro The Christian Post, že smyslem akce je „spojit se v modlitbách během určitého období za pronásledované věřící po celém světě.“ „Naše naděje spočívá v tom, že tato akce bude pomůže globální církvi uvědomit si situaci pronásledovaných křesťanů po celém světě a bude ji inspirovat k tomu, aby reagovala na potřeby věřících v utrpení,“ řekl Yogarajah.

„Zároveň je naší nadějí, že tato akce bude zdrojem povzbuzení pronásledovaným křesťanům a připomene jim, že jsou součástí globální rodiny věřících, kteří stojí za nimi.“ Každý rok má událost jiný motiv. Pro rok 2018 je zvoleno téma „Naslouchejte jejich volání“, které zdůrazňuje potřebu dát pronásledované církvi platformu k informování o své situaci.

„Věříme, že Bůh používá modlitby svého lidu k posílení trpících svatých,“ uvedl Yogarajah. „Abychom se však mohli modlit za tyto trpící bratry a sestry, musíme nejprve naslouchat jejich příběhům. Jinými slovy, musíme slyšet jejich volání.“

Podle zprávy organizace Open Doors je pro svou víru pronásledováno až 215 milionů křesťanů po celém světě. Open Doors informuje, že v roce 2017 bylo více než 3000 křesťanů zabito pro svou víru a téměř 800 kostelů napadeno.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

-mn- Zdroj: The Christian Post  Foto: LIFEWAY FILMS)

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář