Švýcarské úřady potvrdily po identifikaci vzorku DNA smrt misionářky

Švýcarská vláda potvrdila, že bylo nalezeno a identifikováno tělo evangelikální misionářky Béatrice Stöckliové, které bude co nejdříve repatriováno.

Jak informuje portál Premier, malijské orgány poskytly forenzní vzorky, které byly zaslány do Ústavu soudního lékařství na univerzitě v Curychu. Výsledky testu DNA potvrdily, že se jedná o nezvěstnou křesťanku.

SouvisejícíPo čtyřech letech od únosu byla v Mali zabita švýcarská misionářka

Stöckliová byla původně držena jako rukojmí v roce 2012, ale po intervenci mediátorů z Burkina Faso byla o deset dní později propuštěna na svobodu.  Poté byla v roce 2016 znovu unesena džihádistickou skupinou Jama’at Nusrat Al-Islam wa’l-Muslimin (JNIM). V Mali se věnovala dětem a učila je číst a psát pomocí pasáží z Koránu, které odkazují na Ježíše.

Představitel švýcarské vlády Ignazio Cassis k případu uvedl: „Bohužel nyní máme definitivní důkazy o tom, že žena, která byla držena jako rukojmí, je mrtvá. Ale také se mi ulevilo, protože můžeme ostatky vrátit její rodině a při té příležitosti bych jim rád vyjádřil svou nejhlubší soustrast. Rád bych také poděkoval malajským orgánům za pomoc při identifikaci těla.“

Švýcarská vláda v říjnu uvedla, že evangelikální misionářka byl zabita. Tyto informace tehdy poskytla francouzská charitativní pracovnice, která byla rovněž držena jako rukojmí, ale v roce 2020 byla propuštěna.

Sophie Petroninová (75) uvedla, že Stöckliová byla zastřelena asi měsíc před jejím propuštěním poté, co odmítla spolupracovat se svými únosci cestujícími přes Saharu, aby se vyhnuli úřadům.

Švýcarská vláda informovala, že bude i nadále spolupracovat s malijskými úřady na objasnění okolností smrti své občanky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. dubna 2021 Foto: screenshot YouTube – Béatrice Stöckliová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář