Syrští křesťané se pomodlí, políbí Bibli a zamíří do boje proti Turecku

Damašek – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan postupoval v pátek hlouběji do severovýchodní Sýrie a bušil ze vzduchu a ze země na syrské demokratické síly (SDF).

Vojáci SDF byli hlavním spojencem Spojených států při porážce ISIS. Při boji po boku amerických vojáků přišli o více než 10 000 vojáků. Nyní bojují opět o vlastní domov.

Násilí vyvolalo masivní vysídlení a nutí tisíce křesťanů, Kurdů, Jezídů a dalších, aby uprchli. Agentura OSN pro uprchlíky informovala, že desítky tisíc uprchly z regionu, což je podobné tomu, když před několika lety civilisté utíkali pěšky před ISIS. Pro mnohé je jediným útočištěm poušť.

Obě strany již utrpěly ztráty a Turecko oznámilo smrt prvních vojáků. Turečtí představitelé uvedli, že jejich armáda zabila 277 „teroristů“, odkazujíc na kurdské vojáky. Tato čísla nelze nezávisle ověřit, podotýká CBN.

Turecká invaze vede přes severovýchodní syrsko-tureckou hranici od města Derik na východ až k Kobane na západě.

Bílý dům uvedl, že Turecko se zavázalo ke třem věcem: chránit civilisty, náboženské menšiny včetně křesťanů a zajistit, aby nedošlo k žádné humanitární krizi. Všechny tři už byly porušeny, informuje CBN.

Poprvé po 100 letech zvonily syrské kostelní zvony na severovýchodě země celé hodiny, aby varovaly místní obyvatele, aby zůstali ve svých krytech, a církev volala po zastavení nerozvážného tureckého bombardování.

Amélie de Montchalinová, francouzská sekretářka pro evropské záležitosti, v pátek pro agenturu France Inter Radio řekla, že sankce proti Turecku budou „na stole“ na summitu Evropské unie příští týden.

 

Podle CBN někteří křesťanští bojovníci v jednotkách SDF šli do kostela, aby se modlili a líbali Bibli, než šli na frontu, aby bránili svou vlast před tureckou invazí.

-mn-  Datum: 13, října 2019  Foto: YouTube – civilisté utíkají před válkou

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Arnošt Kobylka

    Jojo to i Chamberlain byl akčnější, když Němci vpadli 1.9.1939 do Polska. (Británie dala Německu ultimátum a 3.9. po jeho neúspěšném uplynutí vstoupila do války.)

    Podle vzoru EU by se sešli Francouzi s Angličany koncem druhého týdne okupace, zakázali by prodávat Hitlerovi zbraně a pohrozili dalšími sankcemi, pokud okupace Polska nebude humanistická…

    Odpověď
  2. Člen NATO provádí genocidu na těch, kteří nám pomohli zastavit ISIL. No tento svět a jeho vládce chce laskavý islám dále šířit do EU.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář