Téměř 200 evangelikálů podepsalo dokument o smíření americké společnosti

Evangelikální lídři povzbuzují křesťany, aby se přenesli nad politickým, stranickým a společenským rozdělením a žily evangeliem a usilovali o smíření. 

Asi 200 předních evangelikálů podepsalo dokument s výzvou, aby se křesťané stali šiřiteli pokoje. Iniciativa vychází z biblické pasáže v Matouši 5,9, zaznamenané v Ježíšově slavném Kázání na hoře. Autoři apelují na věřící, aby v této době, kdy je země rozdělena, oni byli těmi, kdo se budou snažit o smíření a pokoj ve společnosti.

„Víme, že volby, zejména takové, které výrazně rozdělují, tak jako tyto, mohou vytvořit tlak na jednání, které bude zneuctívat Kristovo učení a biblické hodnoty,“ uvádí se podle Christian Post v dokumentu. „Musíme tyto tlaky odmítnout, aby neohrožovaly naši víru.“ Mezi téměř 200 evangelikály, kteří se k dopisu přihlásili, patří pastor a oblíbený řečník Max Lucado nebo pastor Tony Evans.

„Podepsal jsem toto prohlášení, protože chci vidět sjednocené křesťany a přinést uzdravení našemu národu, obnovit lásku, mír a harmonii pro všechny lidi,“ uvedl Evans ve svém prohlášení pro CP. „Žalm 89,14 nám říká, že právo a spravedlnost jsou základem Božího trůnu.“

SouvisejícíPrůzkum: většina protestantů i katolíků volilo Trumpa

„Když národ a vláda ctí tyto standardy, tak jak to zamýšlí Pán, pak je ten národ silný a prožívá pokoj. Ale když budou tyto dva pilíře zneužity, zneužity nebo zničeny, národ nemůže obstát a nebude tam také pokoj,“ dodal.

Max Lucado pro CP řekl: „Modlím se za novou dobu, ve které se posuneme od politiky k éře spolupráce a vzájemného respektu.“ Dopis vydalo nově vytvořené Společenství Matouš 5, 9, které tvrdí, že Písmo volá po šíření pokoje a poskytuje návod k tomu, jak jej křesťané mohou aplikovat ve své komunitě i v dobách velkých nepokojů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační – Washington DC

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář