Teroristé v nigérijském státě Kaduna za poslední 4 roky zabili 23 pastorů a dosáhli uzavření 200 kostelů

Podle předsedy Křesťanského sdružení ve státě Kaduna Josepha Hayaba teroristé v posledních čtyřech letech zabili 23 pastorů a vynutili si uzavření více než 200 kostelů v nigerijském státě Kaduna.

Rev. Hayab sdělil tyto údaje během setkání s policejním komisařem Musou Garbou spolu s dalšími pastory, jak uvádí The Christian Post, a dodal, že setkání bylo uspořádáno za účelem diskuse o probíhající krizi, která postihuje křesťanské společenství ve státě.

SOUVISEJÍCÍV nigerijském státě Plateau bylo podle zdrojů zabito osm křesťanů

„Pastor, který byl unesen 8. srpna, sdělil vedení CAN, že v lese Birnin Gwari je více než 215 křesťanů unesených bandity. Stále tam jsou,“ uvedl podle The Christian Post Hayab na setkání. Poté vyzval policejního komisaře, aby se těmito a dalšími problémy zabýval a obnovil tak důvěru veřejnosti.

Bývalý generální tajemník evangelikální církve Rev. Yunusa Nmadu, a další pastoři na setkání rovněž vyzvali k zásahům proti náboženským vůdcům propagujícím nenávistné projevy. Naléhali na policii, aby vyšetřovala osoby prodávající tvrdé drogy, a spojovali zneužívání návykových látek s trestnou činností ve státě.

Komisař Garba v odpovědi zdůraznil, že kriminalita nemá náboženskou příslušnost. „Bezpečnost je odpovědností všech, nejen vlády,“ nechal se slyšet. Garba dodal, že cílem setkání bylo posílit vztahy mezi policií a náboženskými představiteli a projednat možná řešení přetrvávajících problémů.

Portál The Christian Post připomíná, že stát Kaduna je jedním ze šesti států severozápadní Nigérie, které jsou silně zasaženy činností banditů. V posledních čtyřech letech zde byly zabity stovky lidí a několik dalších bylo uneseno.

Hayab konkrétně zmínil, že více než 115 baptistických modliteben bylo nuceno ukončit činnost v oblastech od Birni Gwari po Chukun a Kajuru. „Když nyní navštívíte mnohé kostely, najdete mnoho pastorů, kteří pocházejí z uzavřených kostelů, ve kterých nemohli pokračovat,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. října 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář