Texaská megacírkev ohlásila vznik nové metodistické denominace 

White’s Chapel plánuje vyzvat ostatní, aby se připojili k Metodistické kolegiátní církvi, jakmile bude příští měsíc schválen její odchod od Sjednocené metodistické církve (UMC). 

V loňském roce církev White’s Chapel drtivou většinou odhlasovala vystoupení ze Sjednocené metodistické církve. Dnes patří kongregace, kterou navštěvuje více než 2 000 věřících, k denominaci, která se nazývá Metodistická kolegiátní církev.

SOUVISEJÍCÍBývalý biskup se po prosazování jednoty v UMC připojil k nové konzervativní denominaci

Podle United Methodist News Service se od roku 2019 od UMC formálně oddělilo 2 996 církví kvůli teologickým neshodám ohledně ordinování nebo oddávání členů z LGBT komunity. Z nich se asi 2 000 připojilo ke teologicky konzervativní Globální metodistické církvi. 

Když členové White’s Chapel v listopadu odhlasovali, že se od církve odpojí, řekl pastor John McKellar zpravodajské službě Religion News Service, že se rozhodli nepřipojit ke Globální metodistické církvi, částečně proto, že věřící, kteří zastávají různé názory, chtějí být mezi metodisty prostředníkem uzdravení.

Podle reverenda Larryho Dugginse, generálního tajemníka Metodistické kolegiátní církve, bude nová denominace odmítat „extrémní postoje“.

„Velmi cílevědomě budujeme sbory, které mají různé názory a jsou ochotny o tom spolu mluvit,“ řekl Duggins. 

Podle jeho slov již nejméně 50 sborů ze šesti různých států oslovilo White’s Chapel, aby se připojily k Metodistické kolegiátní církvi, ale církev musí počkat, až její původní domovská denominace schválí odchod, a teprve poté může pozvat další sbory, aby se ke k nové církvi oficiálně připojily.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. května 2023 Foto: White’s Chapel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář