Tim Challies varuje křesťany před sňatky s nevěřícími

Toronto – Křesťanský autor a pastor Tim Challies z Grace Fellowship Church v Torontu varuje křesťany před sňatky s nevěřícími. „Bible mluví velmi, velmi jasně o tom, že křesťan si může vzít jedině dalšího křesťana. Nemůžete si vzít někoho, kdo je nevěřící,“ uvedl Challies. Lidé by si podle něj nejprve měli o potenciálním partnerovi položit dvě zásadní otázky: Věří tento člověk v Ježíše Krista? Sdílíme stejnou víru?

„Tyto věci mohou být jednoduché teď, když jste opravdu zamilovaní a uděláte cokoliv, abyste se vzali. Jednou to ale začne být obtížnější a bezpochyby se objeví následky toho, že jste si vzali nevěřícího,“ vysvětlil. Challies také poznamenal, že křesťané by spolu neměli chodit „jen tak“, jejich vztah by měl mít cíl. „Když spolu chodíme, vždy bychom měli mít vidinu manželství. To ale může věci komplikovat, protože to může vypadat, že když tě pozvu na kávu, tak s tebou jednou chci mít děti,“ připustil.

Challies také upozornil, že věci se často dělají komplikovanějšími, než doopravdy jsou. „Myslím si, že kluk a holka, kteří jsou svobodní, mohou o sebe projevit zájem, začít spolu nenuceně trávit čas, a nakonec se dostat až k tomu rozhovoru: ‚Chodíme spolu? Opravdu se mi líbíš‘,“ uvedl Challies. „Měli bychom to opět zjednodušit. Dát lidem svobodu, aby se mohli vzájemně poznat v neformálním prostředí, a pak postoupit k chození, a nakonec až k manželství,“ uvedl

Křesťanský autor John Stonestreet před časem rovněž na stránkách The Christian Post zveřejnil článek o tom, že vztahy s nevěřícími umrtvují víru. „Nedejte se zapřáhnout do cizího jha spolu s nevěřícími,“ citoval biblickou pasáž z 2. Korintským. „Křesťanské vdovy se mohou znovu vdát, ale pouze v Pánu,“ dodal Stonestreet. S tím souhlasí i Dan Delzell, luteránský pastor z Nebrasky. „Mezi věřícím a nevěřícím neexistuje duchovní jednota. Proč? Protože v křesťanovi přebývá Duch svatý, zatímco nevěřící v sobě přítomnost Ducha nemá. Nové zrození vede k novému životu a nové spiritualitě. Nemůže zde být jednota, pokud oba tito lidé nejsou proměněni skrze víru v Krista,“ uvedl Delzell.

 

Autor: -kg- Foto: youtube.com Zdroj: The Christian Post 

6 Komentáře

 1. To že říká Bible? A kde? Pokud ano, pak zas tak jasně ne. Ale je to celkem logické, že v tak žávažné věci by měla být shoda. Je to i špatná zkušenost mnohých, když v tom shoda nebyla.

  Odpověď
 2. Ostatním říkám já, nikoli Pán: Má-li některý bratr nevěřící manželku a ta je ochotná s ním zůstat, ať ji neopouští. Stejně tak, má-li některá žena nevěřícího manžela a ten je ochoten s ní zůstat, ať ho neopouští. Nevěřící manžel je totiž posvěcen svou ženou; stejně tak nevěřící manželka je posvěcena svým věřícím manželem. Jinak by totiž vaše děti byly nečisté, jsou ale přece svaté. Pokud však nevěřící chce odejít, ať odejde. Bratr ani sestra nejsou v takových případech vázáni. Bůh vás povolal k pokoji. Copak víš, ženo, zda zachráníš manžela? Copak víš, muži, zda zachráníš manželku?
  1 Korintským 7:12‭-‬16 B21
  https://bible.com/bible/15/1co.7.12-16.B21

  Odpověď
 3. Ta zmiňovaná část z 1. Korintským se týká již uzavřeného manželství, kdy jeden z manželů uvěřil v Krista a řešil zda může nadále žít v manželství se svým nevěřícím druhem. Takové situace se hojně stávali (a stávají i dnes) a je to něco úplně jiného, než když se se svobodný křesťan rozhoduje, koho si má vzít za manžela. V tom případě jasně platí to, o čem mluví článek.

  Odpověď
  • Lukáš Kliment

   Můžete prosím najít konkrétní verše, kde je tento zákaz uvedený? Jinak máte samozřejmě pravdu, že uvedené verše platí na již existující svazek.
   Já osobně každému věřícímu doporučuji, aby chodili/uzavírali sňatek pouze s věřícími, mám s tím vlastní zkušenosti, čím musí člověk procházet v rozděleném manželství, ale nevím o tom, že by to bible výslovně zakazovala.
   Rozhodně bych si také nedovolil vynášet žádné soudy, ne že by to někdo zde dělal, protože mezi veřícími se dnes celkem často rozvádí a nikdo nemůže zaručit, jak na tom bude s vírou některý s partnerů za pár let, nebo naopak, jak na tom bude nevěřící.

   Pokud chce jít někdo na plno za Bohem, jinak by se to snad ani dělat nemělo :), je jasné, že nevěřící partner by měl být naprosté tabu, protože nikdy nepochopí žebříček hodnot věřícího partnera.

   Odpověď
 4. Myslím, že nejde o zákaz v pravém slova smyslu. Spíš dobrá rada? Navíc v židovské společnosti se asi „nevěřící“ v dnešním slova smyslu těžko našli.
  Předpokládám, že jde o verš “ Netáhněte jho s nevěřícími. Vždyť jaký je spolek spravedlnosti s nepravostí a jaké společenství světla s temnotou? „(2K 6,14 )
  Dává to smysl, když čteme další verše jako například tento:
  (7) 1K 11,3: Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh.
  Nevěřící muž, jehož hlavou není Kristuts, těžko může být hloavou své ženy…

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář