Tim Keller prosí o modlitby před léčbou rakoviny

New York – Tim Keller požádal své fanoušky na sociální síti o modlitby, po zahájení chemoterapie. Populární křesťanský autor a pastor v neděli oznámil zprávu o své diagnóze na Instagramu a Twitteru.

„Před třemi týdny jsem ještě nevěděl, že mám rakovinu,“ napsal Keller. „Dnes jsem zamířil do Národního onkologického institutu, abych podstoupil další testování před chemoterapií rakoviny slinivky, která proběhne příští týden v New Yorku.“

Devětašedesátiletý Keller řekl, že vnímá přítomnost Boží a cítil se fyzicky skvěle, když podstoupil počáteční testy a chirurgický zákrok.

„Mám úžasné lékaře, ale co je nejdůležitější, stará se o mě samotný Velký lékař,“ dodal.

Spoluzakladatel křesťanského konzervativního projektu The Gospel Coalition na podzim 1989 založil v New Yorku se skupinou 15 lidí sbor Redeemer, který se scházel v bytě. V roce 2016 již sbor založený na Manhattanu pořádal každý víkend osm bohoslužeb s průměrnou účastí více než 5 000 lidí.

Keller, který je označován za „nejúspěšnějšího evangelistu ve městech“ v současné době slouží jako předseda misijní organizace Redeemer City to City a pomohl založit více než 500 sborů v desítkách nejvlivnějších měst na světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 8. června 2020  Foto: Redeemer Church – Tim Keller

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář