Tisíce čínských pastorů se skrývá před narůstajícím tlakem komunistické vlády

Desítky tisíc čínských pastorů a evangelistů z domácích sborů se rozhodly skrývat před plánovaným „posledním tažením“ proti křesťanství.

SouvisejícíKomunistická strana Číny přebírá za přihlížení Vatikánu kontrolu nad katolickou církví

Misijní organizace Asia Harvest ve svém posledním zpravodaji informuje, že komunistická vláda se rozhodla vymýtit křesťanství ze své země. Pastoři se proto odpojili od svých telefonů a počítačů, takže vládní úřady již nemohou tato zařízení používat ke sledování jejich pohybu. Někteří si dokonce údajně zničili čipy na občanských průkazech.

„Každá osoba musí mít průkaz totožnosti. Je nemožné, aby člověk létal nebo jezdil vlakem, otevřel si bankovní účet, získal práci nebo si pronajal byt bez použití svého průkazu. Každý průkaz obsahuje počítačový čip, který se také používá ke sledování pohybu lidí, “dodal podle Christian Post zpravodaj organizace.  

Zatímco Asia Harvest odmítla poskytnout pro Christian Post rozhovor, americký portál informoval o mnoha klíčových faktech týkajících se rostoucího pronásledování. Komunistický režim se kupříkladu snaží přepsat biblické pasáže. „Vláda otevřeně oznámila plány na „reinterpretaci“ Bible a dalších náboženských textů, tak aby měly „socialistické rysy“.

Podle publikace Bitter Winter, která monitoruje porušování náboženské svobody, čínský režim také v posledních měsících zpřísnil a omezil distribuci náboženských materiálů, pohrozil pokutami, uzavřením tiskáren nebo dokonce uvězněním za prodej křesťanské literatury. Úřady v říjnu provedly razii v tiskárně ve městě Luo-jang, které se nachází v centrální provincii Che-nán.

Organizace Open Doors řadí Čínu na 23. místo v žebříčku zemí, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace konstatuje, že všechny církve jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými a ve společnosti vlivnými.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář