Tisíce lidí se v Německu zúčastnily evangelizačních večerů

Hamburk – Více než 10 000 lidí navštěvovalo evangelizační mítinky v Hamburku a Drážďanech. Týden dlouhá akce přinesla hudební představení a svědectví lidí o jejich cestě k Bohu.

Když se uvažovalo o masové akci, která by mohla zasáhnout tisíce lidí, nejdříve přišly na mysl Detlefa Piepera z Hamburgu pochybnosti a mnohé otázky.

Dnes však může vidět výsledek úsilí mnoha křesťanů, kteří se do organizování celé akce zapojilo. Týdenních aktivit se zúčastnilo více než 6 100 lidí a 240 lidí se rozhodlo začít nový život s Kristem, informuje Evangelical Focus,

Projekt byl organizován 16 církvemi v okolí Hamburgu a dokázal přivést „lidi žijící na okraji společnosti i podnikatele“, kteří přišli, aby se dozvěděli něco více o křesťanské víře.“ Mnoho rodičů mohlo prožít to, jak se jejich děti rozhodly pro Ježíše,“ dodává Pieper.

Evangelizační projekt byl poprvé spuštěn v roce 2014 ve Švýcarsku a skládá se ze tří krátkých muzikálů, které sdílejí skutečné životní příběhy lidí, kteří zažili Boží dotyk ve velmi odlišných situacích – manželský pár procházející hlubokou krizí, mladá žena se závislostí na drogách a matka dvou vážně chorých dětí.

Každý večer končí setkáním s poselstvím vysvětlující evangelium. V neděli se to celé uzavírá speciální bohoslužbou.

Evangelizační týden proběhl také v Drážďanech, kde se do aktivit zapojilo více než 5 700 lidí. Tam do akce zapojilo 26 křesťanských společenství.

Friedemann Schwinger, předseda organizačního výboru v Drážďanech, řekl Livenet.ch: „Tady na východě jsme obklopeni lidmi, kteří nemají vůbec spojení s vírou, církví nebo křesťanstvím. Pokud přijmou takovéto pozvání, je to od nich již velký krok. Ohromně mě fascinuje, kolik lidí si během těchto večerů uvědomilo, že přišel jejich okamžik, aby své životy odevzdali Ježíši,“ poznamenal k úspěšné akci Schwinger.

Další informace o celé iniciativě najdete na těchto webových stránkách projektu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 28. listopadu 2019  Foto: Life on Stage

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář