Tisíce mladých francouzských evangelikálů se sejdou, aby objevili Boží povolání pro své životy

Mladí lidé z církví z celé Francie se tento víkend (19.-21. května) sejdou v Zénith d’Auvergne na velké konferenci, které se koná jednou za tři roky, jejímž cílem je povzbudit mladé členy evangelikálních církví k objevování Božího povolání.

„Hle, dělám něco nového“ (Iz 43,9) je tématem tohoto ročníku, na němž se očekává účast více než 6 500 osob.

SOUVISEJÍCÍ Lidé na mši v obci na východě Francie uctili památku zavražděného kněze

Celý program se bude točit kolem tří os: „Já a Bůh, my a Bůh, ty a já“ a bude zahrnovat kázání, bohoslužby, workshopy, koncerty a specializované programy pro teenagery (12-17 let) a mladé lidi (18 a více let). Křesťanským pracovníkům s mládeží je také nabízeno školení a kontakty.

„Doufáme, že mladí lidé nejen zažijí konferenci, ale že se připraví na svou budoucnost, že objeví svou službu, křesťanské organizace, v nichž mohou sloužit, a zažijí misii v tom nejjednodušším a nejkonkrétnějším slova smyslu,“ řekl Evangelical Focus koordinátor akce Samuel Tricoire.

Konferenci pořádá oddělení mládeže Assamblies of God, jedné z největších evangelikálních denominací ve Francii. Doufají, že „církve budou tyto mladé lidi s důvěrou doprovázet ve vizích, které mají pro své město, region a zemi“.

Překvapivě velká akce

Podle posledních údajů CNEF (Národní rada evangelikálů ve Francii) žije ve Francii 745 000 evangelikálních křesťanů, kteří se shromažďují v přibližně 2 300 modlitebnách. Navzdory patnáctinásobnému nárůstu od roku 1950 jsou evangelikální společenství stále menšinou, která představuje jen něco málo přes 1 % populace.

Čísla v řádu tisíců nejsou v případě evangelických akcí v jižní Evropě běžná. Proč takový úspěch? „To je dobrá otázka,“ odpovídá Tricoire, „řekl bych, že klíčový byl fakt, že se vytvořila skupinová dynamika: církve jsou mobilizovány a vzniká skupinový efekt.“ Dalšími faktory, které zmiňuje pro Evangelical Focus, jsou „skutečnost, že jsme podporováni církevním hnutím a že evangelikální společenství je živé a roste“.

Více než 70 organizací představí mladým účastníkům svou práci a v nabídce budou i sportovní aktivity. Semináře se budou zabývat tématy jako četba Bible, křesťanská etika, věda a víra a sexualita.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2023 Foto: Echo2023

https://evangelicalfocus.com/europe/21981/over-6500-young-christians-expected-at-evangelical-event-echo

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář