Tisíce obyvatel Myanmaru hledá útočiště v kostelích a klášterech

Tisíce obyvatel Myanmaru včetně křesťanů se uchýlily do kostelů a klášterů, protože v zemi nadále pokračují boje mezi vládními jednotkami a různými ozbrojenými skupinami.

Portál UCA News informuje, že kostely a kláštery otevřely své dveře utíkajícím civilistům, zejména seniorům, malým dětem, ženám či zdravotně postiženým, kteří v obavě o život opustili své domovy. 

Katolický kněz Francis Soe Naing z diecéze Loikaw uvedl pro UCA News, že lidé hledají ochranu v kostelích, protože je považují za bezpečné místo.  Když se kostely také staly terčem palby, lidé museli utéct do džungle. Podle medializovaných informací, vojenská junta zaútočila na nejméně tři katolické kostely.

V diecézi Pekhon se do pěti kostelů uchýlilo asi 10 000 lidí.  „Zajišťujeme bezpečné útočiště pro ty, kteří jsou v džungli a v semináři jsme vybudovali dočasný tábor,“ dodal Soe Naing. Tři kostely v diecézi Loikaw byly během dvou týdnů zasaženy vojenským ostřelováním, přičemž útok z 23. května na kostel Nejsvětějšího srdce zabil čtyři lidi a zranil dalších osm i přes bílé vlajky vlající na vrcholu kostela.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. srpna 2021 Foto: YouTube – Myanmar

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář