Tomáš Zdechovský: Okamura s Konečnou si dali vzájemně pár facek

Myslíte si, že je správné, že když ukradnete někomu milion, musí mu zloděj vrátit jen 700.000 Kč a zbytek si nechat? Já ne. Ale možná by vás mohlo zajímat, že Kateřina Konečná a Tomio Okamura souhlasí s opakem.

Současná vláda ANO 2011, ČSSD, KSČM a SPD se rozhodla zneužít možnosti vydávat zákony a náhrady církvím zdanila zákonem. Jenže zapomněli na to, že takové jednání nemá žádné místo v právním státě. Protože právní systém a důvěra v právo se v České republice zákonem o zdanění restitucí znevěrohodnily pro všechny investory, kteří mají s českým státem uzavřenou nějakou smlouvu. Ukázalo se totiž, že stát může udělat novelu a smlouvu jednostranně změnit, jen tak…

O restitucích si může každý myslet, co chce, ale princip zdanění náhrad a vytvoření nového zákona, abych to prosadil, je prostě špatně. Co kdyby šlo o zdanění životního pojištění? Nebo cestovních náhrad? To je přeci taky „nějaký příjem“, ne? A kdo ví, jak jste k tomu přišli!

Jako europoslanec mám (podobně jako čeští poslanci k ministerstvům) možnost podat podnět k prošetření k Evropské komisi, když se někde děje něco, co mi nepřijde správné. Dokonce to není jen nějaká možnost, ale přímo povinnost, aby to zpětně nějaký kvelurant nevzal jako krytí „zločinu“. Proto jsem už připravil a hned po prázdninách hodlám podat ke Komisi podnět, zda ČR zdaněním církevních restitucí neporušuje principy právního státu. Jsme součástí EU, platí pro nás i evropské zákony a i tento názor by nás proto měl zajímat. Jestli je to bezpředmětné, o to lépe!

Informace o těchto plánech jsem v rozhovoru sdělil serveru Česká justice. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejen u nás na vsi se říká pořekadlo, že potrefená husa nejvíce kejhá. Není proto žádným překvapením, že se ozvali zrovna Tomio Okamuraa komunistická europoslankyně Kateřina Konečná.

Konečná jako europoslankyně nezná legislativu EU, Okamura je mimoň už dlouho

Oba shodně tvrdí, že prý „žaluji svou vlastní zemi v Bruselu“. Větší pitomost jsem už dlouho neslyšel. Oba totiž očividně nevědí, že jako europoslanec Českou republiku opravdu v Bruselu žalovat nemohu. Protože žádnou takovou pravomoc nemám. A navíc evropský soud je v Lucemburku.

Upozorňovat na porušení pravidel právního státu opravdu není žádné bonzování, ale zaručení práva pro všechny občany České republiky. Padni komu padni, protože jak jsem psal výše, příště se může sáhnout na zdanění náhrad kohokoliv z nás, když teď v pohodě projde zdanění restitucí. A že to nechápou zrovna ti výše zmiňovaní, se vlastně nedivím.

Okamura brání křesťanské hodnoty okradením církví

Možná byste se mohli pana Okamury nebo paní Konečné zeptat, zda opravdu myslí vážně to, že křesťanské hodnoty se mají bránit okrádáním církví? Jestli něco kazí Česku reputaci, je to právě inkriminovaný zákon o zdanění restitucí, který mají na svědomí právě komunisti a SPD. Postoj Tomia Okamury a Kateřiny Konečné je tak naprosto směšný.

Poslankyně Konečná navíc tvrdí, že prý chci EK poštvat proti Česku, aby si na nás došlápla jako na Maďarsko. Myslím, že Kateřina Konečná by si sama měla uklidit před vlastním prahem. Byla to totiž i její frakce (Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice), která v Evropském parlamentu prosazovala a hlasovala o odebrání hlasovacích práv Maďarsku. Příště by to chtělo, Kateřino, méně hysterie a více přemýšlení. Tento gól sis do vlastní brány dala sama.

Trikolóra odebírá komunistům a SPD hlasy

Je proti právnímu státu jednostranně změnit zákonem dojednanou dohodu. To ale komunisti a okamurovci absolutně nechápou. Nejenže nechápou, ale mají společnou i neschopnost připravit pořádný program. Když nyní vznikla Trikolóra, která může oběma vyluxovat hlasy, uchylují se lidé z obou stran k rétorice, která předpokládá, že lidé si nejsou schopní spočítat, kolik je dvě a dvě. Ale většina lidí ke škodě těchto stran si to spočítat umí.

Proto mi závěrem dovolte popřát Trikolóře hodně štěstí. Komunisté a SPD vám svými hysterickými reakcemi rádi odevzdají hlasy minimálně některých radikálních katolíků, kteří je stále volí.

Přeji hezký den a veselou mysl!

 

Autor je europoslanec za KDU – ČSL  Zdroj: blog iDnes.cz

Tags: ,,

2 Komentáře

 1. Vynikající počin, pane Zdechovský. Palec nahoru! Právo EU je mnohem vyspělejší, demokratičtější a máme v něm záruku toho správného vývoje. Pevně doufám, že Váš precedent nám pomůže dovolat se i spravedlnosti ohledně dalších témat. Doporučuji proto všem obracet se na EK i v oblasti práv LBGTQ, genderové rovnosti, diskriminace islámu na českých školách nebo spravedlivého přerozdělování imigrantů. V těchto všech věcech nám jistě vyjdou vstříc a náš život bude zase o něco šťastnější. Stačí jedno rozhodnutí a jsme z toho venku. My Češi si prostě vládnout neumíme a je třeba si to otevřeně přiznat! Doporučuji podepsat Vaši žádost na EK alespoň 99 souvěrci z ČR. Toto číslo zaručuje úspěch, jak nás učí minulost.

  Odpověď
 2. Soudružko Konečná asi jsi studovala práva v Plzni.

  1. I kdyby církve byly spolky včelařů, tak nelze v právním státě měnit smlouvy jednostranně. Smlouva se mění dohodou všech stran, jinak jde o sprostou krádež. A mezi řádky tu dědičnou bolševickou kleptomanii dokonce přiznáváš (když tvrdíš, že si můžete zdanit koho chcete a jak chcete)
  2. Náhrady za restituce nejsou příjem, ale náhrady za ukradený a NEVYDANÝ majetek.
  3. Církve se nesoudí o jakési majetky (navíc). Církve občas podávají URČOVACÍ žaloby – aby NEZÁVISLÝ soud určil zda konkrétní sporný majetek patří jí, nebo třeba obci. Jde o naprosté minimum případů a proces restitucí s tím vyloženě počítá (majetek byl vyčůraností politiků 20 let zablokovaný, takže dřív to nešlo)

  PS: Ne soudružko Konečná, hlupáka z tebe opravdu nikdo dělat nebude. Není to potřeba, vystačíš si sama.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář