Tříkrálový výtěžek v olomoucké arcidiecézi již přesáhl 16 mil.Kč

Olomouc – Téměř 13,8 milionu korun obsahovalo 3436 kasiček Tříkrálové sbírky, které dosud rozpečetili charitní pracovníci na území olomoucké arcidiecéze. Dalších 2,5 milionu korun poslali lidé v této oblasti prostřednictvím on-line sbírky, vyplývá z dosavadních výsledků sbírky. Štědrost lidí v olomoucké arcidiecézi, kde tradice Tříkrálové sbírky vznikla, je největší z celé republiky. Konečné výsledky by mohly být známy do konce týdne, řekl dnes ČTK koordinátor sbírky Marek Navrátil.

Letos sbírku výrazně zkomplikovala pandemie koronaviru, která znemožnila koledníkům vyrazit do ulic. „Nemůžeme to srovnávat, ta letošní sbírka je tříkrálová jen názvem. To gró, že vždy chodili koledníci za dárcem, to se letos neuskutečnilo. Naopak, letos dárce musel za námi. Je to vynikající vysvědčení charity, že má tolik příznivců, kteří v této nepříznivé situaci ke kasičkám přišli a peníze donesli. Ten výnos je úžasný,“ uvedl Navrátil.

Kasičky byly umístěny na veřejných místech a oproti předchozím ročníkům do nich mohli lidé přispívat o týden déle, počítání výsledků je tak letos delší. Svou roli hraje i pandemie koronaviru, která omezuje provoz na některých úřadech. „V olomoucké diecézi nám chybí zhruba 200 kasiček rozpečetit. Dosavadní výsledek 13,78 milionu korun tak ještě není definitivní, myslíme si, že by to mohlo ještě o kousek poskočit,“ doplnil Navrátil.

Tříkrálová sbírka se sčítá i v ostatních částech republiky. „Předpokládáme, že celkový výsledek bude znám až kolem 15. února, někde se nám to komplikuje kvůli uzavřeným úřadům kvůli covidu. Předpokládáme, že se dostaneme určitě na 70 milionů, je to výborný výsledek, nečekali jsme to,“ řekla dnes ČTK celorepubliková koordinátorka Tříkrálové sbírky Gabriela Víšová.

Koledníci vyšli v olomoucké arcidiecézi do ulic poprvé v roce 2000, poté se sbírka začala konat i v ostatních částech země a stala se největší sbírkovou akcí charity v ČR. Právě v olomoucké arcidiecézi jsou lidé každoročně nejštědřejší. Loni do 5832 kasiček věnovali rekordních 32,2 milionu korun. V porovnání s předchozím rokem to bylo o 2,4 milionu korun více. V celé ČR loni koledníci vybrali 130,3 milionu korun.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. února 2021 Foto: trikralovasbirka.cz

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář