Trump hájil právo na modlitby ve školách. Stát nesmí bránit v projevu víry, řekl

Prezident Trump ve čtvrtek bránil studenty, kteří mají pocit, že se nemohou ve svých školách modlit – a varoval ředitele škol, že riskují ztrátu státní finanční podpory, pokud poruší právo studentů na náboženskou svobodu.

Trump uspořádal setkání v oválné pracovně se skupinou křesťanských, židovských a muslimských studentů a učitelů při příležitosti svátku Národního dne pro náboženskou svobodu. Studenti a učitelé tvrdili, že se na školách setkali s diskriminací při praktikování svého náboženství.

National Public Radio (NPR) při té příležitosti informuje, že Nejvyšší soud USA v rozhodnutí z roku 1962 zakázal školou podporované modlitby na jejím pozemku. Studenti se však mohou setkat na modlitbách v areálu školy, pokud tak dělají soukromě a nesnaží se k tomu nutit ostatní.

Trump podle NPR uvedl, že vláda nesmí „za žádných okolností stát mezi lidmi a Bohem“ a řekl, že školy příliš často brání studentům se modlit a sdílet svou víru. „Je to naprosto nepřijatelné,“ dodal.

Následně několik z přítomných studentů sdílelo své zkušenosti, jak se na školách setkali s projevy netolerance. Devítiletý chlapec z Utahu si v den popeleční středy musel odstranit křížek z čela. Muslimská studentka řekla, že jí škola nedokázala ochránit před šikanováním, když přišla do školy v hidžábu a studenti si z ní dělali legraci.

Prezident Trump ocenil přístup Josepha Kennedyho, fotbalového trenéra ze střední školy ve Washingtonu, který přišel o práci poté, co odmítl zrušit modlitbu po zápasu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Bílý dům

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář