Trump řekl, že téma náboženské svobody je jeho prioritou, a slíbil pomoc ve výši 25 milionů dolarů

Washington – Prezident Donald Trump v pondělí oznámil, že USA věnují 25 milionů dolarů na ochranu míst určených k bohoslužbám po celém světě, a také informoval o vytvoření koalice špičkových podnikatelů, kteří by pomohli chránit náboženskou svobodu na pracovišti.

Trump se stal prvním americkým prezidentem, který kdy svolal setkání v sídle Organizace spojených národů v New Yorku výhradně na téma náboženské svobody. V projevu v pondělí ráno 73 letý prezident vyzval země světa, aby se podílely na „ukončení náboženského pronásledování,“ uvádí The Christian Post.

Konference se jmenovala „Globální výzva k ochraně náboženské svobody“ a zúčastnili se jí Trump, viceprezident Mike Pence a ministr zahraničních věcí Mike Pompeo.

„Pro mně jako prezidenta je ochrana náboženské svobody jednou z mých nejvyšších priorit a vždy byla,“ ujistil Trump přítomné ve své řeči.

Setkání se zúčastnili také vysoce postavení američtí úředníci, pozůstalí po osobách náboženského pronásledování, duchovní, podnikatelé a náboženské organizace.

Během svého téměř patnáctiminutového projevu Trump podrobně popsal řadu věcí, které jeho administrativa udělala, aby posílila náboženskou svobodu po celém světě, jako je propuštění uvězněného pastora Andrewa Brunsona z Turecka.

Ke konci svého projevu Trump zmínil novou iniciativu, ve které se vláda USA zavazuje podporovat náboženskou svobodu po celém světě. Jedna z těchto iniciativ zahrnuje významný příspěvek vlády USA k ochraně míst pro bohoslužby po celém světě.

„Dnes naše administrativa věnuje dalších 25 milionů dolarů na ochranu náboženské svobody, náboženských míst a relikvií,“ slíbil Trump

Trump také oznámil novou koalici na podporu mezinárodní náboženské svobody. „Jsme také potěšeni, že se k nám od dnešního dne může připojit řada obchodních partnerů, protože informujeme o vzniku velmi důležité iniciativy,“ vysvětlil Trump. „Spojené státy formují koalici amerických iniciativ na ochranu náboženské svobody. Je to poprvé, co se to stalo.“

Pence ve svém vyjádření v pondělí vysvětlil, že USA poskytly více než 370 milionů dolarů na pomoc menšinovým komunitám v Iráku a Sýrii, které potřebují pomoc s přesídlením poté, co byly v roce 2014 vytlačeny ze svých domovů teroristickou organizací Islámský stát.

„K dnešnímu dni naše úsilí pomohlo asi 2 000 obětem náboženského pronásledování po celém světě,“ prohlásil Pence.

 

-mn-  Datum: 5.října 2019  Foto: Wikimedia Commons – Trump

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář