Trump se označil za vítěze, získal 78 % hlasů evangelikálních voličů

Křesťané ve Spojených státech stále očekávají výsledky zápolení mezi prezidentem Donaldem Trumpem a demokratickým vyzyvatelem Joe Bidenem poté, co volební noc nepřinesla definitivního vítěze.

Oba kandidáti řekli svým fanouškům, že jsou si jisti svým vítězstvím ve státech, které potřebují k definitivě. Jedná se o Pensylvánii, Michigan a Wisconsin.

Trump řekl fanouškům ve svém ústředí kampaně, že vede „a pokud jde o mne, toto jsme již vyhráli“. „Budeme muset být trpěliví,“ řekl bývalý viceprezident Bieden. „A celé to neskončí, dokud se nepočítá každý hlasovací lístek.“ I když Biden šel do náskoku, ale Trump si vedl na Floridě lépe, než se očekávalo, a udržel si náskok v Georgii a Severní Karolíně.

SouvisejícíVážná Piperova výzva k evangelikálům před prezidentskou volbou

Christianity Today informují, že mezi bílými evangelikálními a znovuzrozenými křesťany podle prvních 110 000 voličů dotazovaných agenturou Associated Press, získal 78 procent hlasů.

CT dodávají, že při rekordně vysoké účasti se příznivci na obou stranách stále drží naděje, že jejich kandidát zvítězí. „Jsem optimista,“ řekl senátor Delawaru Chris Coons v pondělí v modlitbě za Bidena, „ale ve všem, na čem pracujeme a za co se modlíme, se musíme poddat našemu Pánu a Spasiteli, bez ohledu na výsledek,“ dodal.

SouvisejícíAl Mohler reaguje na Piperův komentář k prezidentské volbě

Coons, který se hlásí k presbyteriánům, nazval volby časem, kdy se „oblouk historie může obrátit ke spravedlnosti“, ale zároveň řekl příznivcům, že pokud výsledek bude jiný, aby to přijali s respektem.

Desítky evangelikálních pastorů se modlily v pondělí za prezidenta, aby křesťané hlasovali za své hodnoty. „Děkujeme Ti, Pane, za prezidenta, který Tě přijal a přijal také lidi víry,“ řekl baptistický pastor Jack Graham. „Pane, prosíme ve jménu Ježíše, abys nám dal vítězství, vítězství, které zazní do končin Země. Viděli jsme, jak jsi v minulosti pracoval…“ řekl podle CT, „a teď v Tebe věříme a důvěřujeme, Bože, abys to udělal znovu.“

Podle Christianity Today si Trump udržel svou podporu mezi bílými evangelikály. Vysoká účast evangelikálních křesťanů v jižních státech, zejména na Floridě a v Severní Karolíně, podle všeho pomohlo udržet Trumpovy naděje na vítěztví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. října 2020 Foto: screenshot YouTube – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář