Trump v posledních týdnech ztrácí podporu u křesťanských voličů

V březnu stoupla podpora prezidenta Donalda Trumpa na nejvyšší úroveň jeho celé politické kariéry. Podle expertů to bylo z důvodu, že době krize se národ obyčejně sjednotí spolu se svým lídrem.

Podle Pew Reseach Center však za pouhé čtyři týdny Trumpova podpora klesla o sedm procentních bodů na nynějších 43 procent. 54 procent má negativní názor na směrování státu pod jeho vedením.

V průběhu Trumpovy administrativy v Bílém domě se vícekrát měnily výsledky průzkumů jeho popularity. Pew však přináší zajímavý údaj, že mezi křesťany dochází k většímu poklesu než obvykle.

Bílí evangelikálové tvoří základ Trumpovy podpory od roku 2016, kdy pro něj hlasovalo až 80 procent z nich. Dnes jen 66 procent tvrdí, že pozitivně hodnotí jeho práci – což je pokles o 11 procentních bodů oproti minulému měsíci, kdy to bylo 77. Podobně 48 procent bílých katolíků tvrdí, že nyní Trumpa hodnotí pozitivně, zatímco v březnu to bylo 60 procent. A podpora mezi bílými protestanty v tradičních církvích za poslední měsíc klesla ze 62 procent na 44 procent.

Křesťané z hispánské a afroamerické komunity podporovali vždy Trumpa v mnohem menším počtu a jeho podpora se pohybuje mezi 36 až 44 procenty.

Oblíbenost v průzkumech však není totéž jako hlasování a Trump v roce 2016 ukázal, že stále může získat hlasy od lidí, kteří ho nutně nemají rádi, když překvapivě porazil Hillary Clintonovou, která byla favorizována v boji o Bílý dům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 4. května 2020  Foto: WIkimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář