Trump vyzval lidi, aby se zaměřili na budování osobního vztahu s Bohem

Washington – Prezident Donald Trump v pátek promluvil k národu ze svého úřadu a poděkoval Američanům za jejich modlitby. Přiznal obtížnou situaci v boji se šířící se pandemií koronaviru a slíbil, že „náš národ tím projde jako nikdy předtím“.

K Trumpovi se přidali viceprezident Mike Pence a biskup Harry Jackson z Hope Christian Church, který se na závěr pomodlil.

„V této velikonoční době je náš národ zapojen do bitvy s neviditelným nepřítelem. Naši stateční lékaři, zdravotní sestry bojují za záchranu životů,“ řekl Trump. „Naši pracovníci neustále dodávají potřebný zdravotnický materiál. Naši nejlepší vědci pracují nepřetržitě na vývoji léčiv.“

Trump popřál všem veselé Velikonoce a vyzval národ, aby se modlil za uzdravení národa ze současné pandemie.

Prohlásil, aby se lidé v tento čas modlili, přemýšleli a zaměřili se na osobní vztah s Bohem. Prezident povzbudil křesťany po celém světě, aby si připomínali smrt, pohřeb a vzkříšení našeho Pána Ježíše Krista.

Trump řekl, že ačkoli mnoho lidí nebude moci slavit Velikonoce tak, jak to obvykle dělají, zdravotnický personál se obětuje, aby se život mohl brzy vrátit do normálu.

Trump poděkoval všem, kteří „kladou obrovské oběti, aby ukončili tuto pandemii“, a požádal Američany, aby se modlili k Bohu, aby „dal sílu lékařům, zdravotním sestrám a zdravotnickým pracovníkům“.

Dále navrhl, aby občané využívali čas, který tráví doma, aby se „zaměřili na modlitbu, reflexi a růst v našem osobním vztahu s Bohem.“

Na závěr poděkoval za modlitby, které mu dávají sílu a Boží vedení v době krize.

„Velký pátek je jeden z nejtemnějších dnů v křesťanské tradici, protože Kristus zemřel za náš hřích. Ale vzkříšení je naše vítězství,“ řekl biskup Jackson. „Chceme, aby tato nemoc skončila. Chceme, aby všichni Američané byli v bezpečí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. dubna 2020  Foto: screenshot Twitter – Donald Trump

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Karel Krejčí

    V celkovém postoji vůči Bohu jsou USA skutečným protikladem například v porovnání s Čínou, kde už jen představa a obhajoba existence Boha, může vyvolat velké existenční problémy. S odstupem času lze konstatovat, že epidemie koronaviru USA nijak neušetřila, i přesto, že vztah k Bohu je v porovnání s Čínou zcela opačný. Naopak, pokud budeme opravdu upřímní, pak si musíme přiznat, že právě země, kde se v Evropě projevila epidemie v největší intenzitě, jsou tradičně nábožensky silně katolické. Takže odpor k existenci Boha lze vyloučit. Spíše je na místě zamyslet se nad opravdovostí tohoto vztahu. Světská měřítka kvality a úspěšnosti života jsou v tomto případě jen a jen zavádějící. No a USA dopadly podobně.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář