Trump vyzval národ k modlitbě za Boží ochranu před koronavirem

Washington – „V Americe ctíme víru. Milujeme náboženství,“ uvedl prezident. „Pozvedáme svoje hlasy v modlitbě a pozvedáme zraky k Boží slávě.“

Americký prezident Donald Trump oznámil, že neděle 15. března bude národním dnem modliteb, krátce poté, co vyhlásil stav nouze uprostřed rychle se rozšiřující pandemie koronaviru.

„Jsme země, která v celé své historii hledala Boha kvůli ochraně a síle,“ poznamenal Trump. „Bez ohledu na to, kde byste mohli být, povzbuzuji vás, abyste se v aktu víry obrátili k modlitbě. Společně to překonáme,“ uvedl Trump.

V souvislosti s pandemií koronaviru, prezident vyzval nemocnice, aby se řídily podle svých nouzových plánů, a rozšířil některé pravomoci ministerstva zdravotnictví. Nákaza se v USA potvrdila u téměř dvou tisíc lidí, 41 jich zemřelo, informuje ČT24. Trump má před podzimními volbami podporu hlavně od bílých evangelikálních křesťanů a katolických voličů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 


-red-  Datum: 14. března 2020  Foto: White House – Donald Trump

 

 

Tags: ,,,

3 Komentáře

  1. 15I přišli do Jeruzaléma. A všed Ježíš do chrámu, počal vymítati ty, kteříž prodávali a kupovali v chrámě, a stoly penězoměnců a stolice prodávajících holuby převracel.16A nedopustil, aby kdo nádobu nesl skrze chrám. 17I učil je, řka jim: Zdaliž není psáno, že dům můj dům modlitby slouti bude u všech národů? Vy pak učinili jste jej peleší lotrů.

    Odpověď
  2. Trump a jeho vláda hodně osekali rozpočet CDC (centra pro kontrolu nemocí) a on sám do poslední chvíle ignoroval a popíral vážnost nákazy, i když už umírali lidé. Považuju ho za šaška, který se jen dokáže předvádět a ukazovat líbivá a efektní gesta. Tohle je jedno z nich, nenechte se mýlit.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář