U amerických křesťanů roste ochota se dát naočkovat

Podle nového průzkumu klesají obavy křesťanů v USA vůči očkování, přičemž mnozí, kteří vakcínu dříve odmítali, jsou nyní už naočkováni.

Zároveň se nezmenšil počet „odpůrců očkování“, což mezi odborníky vyvolává obavy, zda někdy vůbec přijmou vakcínu proti šíření koronaviru.

Průzkum provedl Institut pro výzkum náboženských otázek ve spolupráci s Interfaith Youth Core. Podobná analýza společenských nálad proběhla také v březnu a tehdy poukázala na obavy velkého množství lidí z očkování proti covidu.

SOUVISEJÍCÍDavid Novák / Pár slov k očkování

Religion News Service informuje, že počet Američanů váhajících s očkováním se celkově výrazně zmenšil a klesl z březnových 28 % na pouhých 15 % v červnu. Tento trend platí i pro Američany hlásících se k nějaké náboženské skupině.

V březnu vykazovali hispánští protestanti nejvyšší míru obav z očkování, a to 42 %. Nyní pouze 26 % uvedlo, že mají strach z očkování, přičemž počet naočkovaných se zvýšil ze 43 % na nynějších 56 %.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

K ještě většímu posunu došlo mezi hispánskými katolíky, když z 56 % se ochota dát naočkovat zvýšila na 80 %. Změna postoje nastala i u dalších náboženských skupin. V průměru došlo k nárůstu o 11-15 procentních bodů směrem k ochotě přijmout vakcínu. Například u bílých katolíků bylo pro vakcinaci (79 %), denominačně nepřidružení křesťané (75 %) a bílí protestanti (74 %).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář