U Birminghamu vznikne obří památník vyslyšených modliteb

Londýn – Na předměstí severoanglického Birminghamu vznikne nový památník vyslyšených modliteb ve formě monumentální nekonečné smyčky. Se stavbou, kterou navrhla britská architektonická kancelář Snug, se má začít na jaře a podle jejích iniciátorů přitáhne nepřehlédnutelné dílo po svém dokončení až 300.000 návštěvníků ročně. Napsal o tom deník The Times.

S myšlenkou na stavbu památníku přišel před lety Richard Gamble, bývalý kaplan fotbalového klubu Leicester City. „Napadlo mě vytvořit cosi jako zeď, kde každá cihla bude reprezentovat jednu vyslyšenou modlitbu… a tímto způsobem sdělit lidem mimo církev, že i v této zemi se zázraky dějí každý den,“ řekl Gamble.

V roce 2016 Gamble spustil crowdfundingovou kampaň, v níž nakonec vybral 47.000 liber (1,3 milionu Kč) na organizaci mezinárodní architektonické soutěže. Do té se přihlásilo 133 návrhů z desítky zemí a vítězem se stal projekt kanceláře Snug, která navrhla zeď ve formě nekonečné smyčky vysoké kolem 50 metrů, v níž každá z milionu použitých cihel bude představovat jednu konkrétní vyslyšenou modlitbu.

Všechny cihly v budovaném památníku budou mít svůj unikátní kód a návštěvníci si budou moci s pomocí aplikace dohledat příběhy jednotlivců a jejich modliteb, které jim pomohly. Podle Gamblea tým dobrovolníků záznamy o vyslyšených modlitbách sbírá od roku 2018 a jsou mezi nimi jak dramatické příběhy o téměř zázračných uzdraveních, tak leckdy i humorně působící historky třeba o tom, jak bůh dokáže zařídit akutní ošetření u zubaře či dodat včas zásilku roušek.

Stavba památníku už získala všechny potřebná povolení a pokud se podaří včas zajistit financování stavby za zhruba devět milionů liber (260 milionů Kč), má být hotová do roku 2022.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Birmingham, ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář