Křesťan dnes

U Hrčavy na Frýdecko-Místecku se setkají poutníci z Česka, Slovenska a Polska

Hrčava – Na trojmezí Česka, Slovenska a Polska u Hrčavy na Frýdecko-Místecku se v sobotu setkají poutníci ze všech tří těchto států. Přijdou pěšky spolu se svými biskupy ze tří směrů ze svých zemí, na místě je čeká mše a kulturní program. ČTK to sdělil mluvčí ostravsko-opavského biskupství Ondřej Elbel.

Při mši se každý rok střídají jazyky, letos bude vedena v polštině. Hlavním celebrantem bude biskup polské bílsko-živecké diecéze Roman Pindel. Kázání ale pronese slovensky žilinský biskup Tomáš Galis a zazní i český pozdrav ostravsko-opavského biskupa Martina Davida.

SOUVISEJÍCÍPoutníci na Sněžku přicházeli z české i polské strany, dorazily jich stovky

Česká skupina vyrazí v 09:00 od hrčavského kostela svatých Cyrila a Metoděje. Poláci půjdou od kostela Panny Marie Frýdecké v osadě Třicatek patřící ke vsi Javořinka a Slováci z obce Čierne.

Setkání na trojmezí v Beskydech se uskuteční potřinácté. Elbel uvedl, že nápad vzešel od slovenského biskupa Galise, který se inspiroval podobnými setkáními poutníků z Rakouska, Slovinska a Itálie na hoře Monte Lussari v Alpách.

„Je to svým způsobem jedinečné setkání, které má rozměr nejen liturgického slavení, ale také přátelského sousedského setkání, kterého se účastní i veřejní činitelé a představitelé místních samospráv,“ uvedl David.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 17. srpna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version