Účast na náboženských akcích bude od pondělí omezena na 10 lidí

Praha – Od pondělí jsou v Česku na 14 dní zakázány návštěvy muzeí, galerií, výstav, hradů a zámků a podobných historických a kulturních objektů. Zavřené do neděle 25. října budou muset být také hvězdárny a planetária. V přehledu nových omezení to dnes na twitteru uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Opatření mají sloužit ke zpomalení šíření epidemie covidu-19.

Sníží se také limit pro účastníky náboženských akcí. Od pondělí bude maximálně deset lidí, oznámil Prymula. Dosud to od začátku tohoto týdne bylo 100 lidí. Při obřadech mají lidé dodržovat rozestupy a nemají zpívat.

Už na tiskové konferenci po jednání vlády Prymula oznámil i jiná omezení pro kulturu. Zákaz otevřít se podle něj od pondělka na dva týdny týká prakticky všech kulturních událostí, zavřít se musejí například divadla a kina. V České televizi (ČT) Prymula řekl, že otevřené z kulturní oblasti zůstanou jen knihovny a knihkupectví.

Do pondělka zatím platí nynější režim, ve kterém mohou divadla hrát, ovšem bez přestávek na občerstvení. V jednom sále může být aktuálně maximálně 500 lidí s rouškami, stejně jako v kinosále. Nesmí se ale hrát opera a další představení s převahou zpěvu, zpívat se nesmí ani ve školách či v kroužcích nebo jiných spolcích.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář